• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Євросоюз встановив три критерії закриття внутрішніх кордонів через COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Рада Європейського союзу у вівторок, 13 жовтня, затвердила рекомендації про скоординований підхід до обмеження вільного пересування через коронавірус, які передбачають розподіл регіонів на зелену, оранжеву, червону і сіру зони відповідно до епідеміологічної ситуації

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Ради Євросоюзу, передає "ДС" з посиланням "Європейську правду".

Рекомендації спрямовані на те, щоб уникнути порушень функціонування Шенгену і зробити перетин кордону зрозумілішим для громадян.

Щотижня держави-члени повинні надавати Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) дані по наступним трьом критеріям:

- кількість нових зареєстрованих випадків на 100 000 населення за останні 14 днів;

- кількість тестів на 100 000 населення, проведених за останній тиждень;

- відсоток позитивних тестів, проведених за останній тиждень.

На основі цих даних ECDC щотижня публікуватиме карту країн-членів ЄС з розбивкою по регіонах, щоб допомогти державам-членам приймати рішення про обмеження. Регіони будуть розділені на 4 зони:

- зелену, якщо показник нових випадків за 14 днів нижче 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижче 4%;

- помаранчеву, якщо показник нових випадків за 14 днів нижче 50, але відсоток позитивних результатів тестів становить 4% або вище, або, якщо показник нових випадків за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток позитивних результатів тестів нижче 4%;

- червону, якщо показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестування становить 4% або вище, або якщо показник нових випадків за 14 днів перевищує 150.

- сіру, якщо інформації недостатньо або показник тестування нижче 300.

Держави-члени не повинні обмежувати вільне пересування осіб, які подорожують в зелені зони або з них.

При розгляді питання про застосування обмежень країнам слід враховувати відмінності в епідеміологічної ситуації між помаранчевими і червоними зонами і діяти пропорційно. Також їм слід враховувати епідеміологічну ситуацію на своїй території.

Держави-члени в принципі не повинні відмовляти у вʼїзді особам, які подорожують з інших держав-членів. Ті держави-члени, які вважають за необхідне ввести обмеження, можуть зажадати від осіб, що виїжджають з незеленої зони, відправитися на карантин, здати тест після приїзду або перед поїздкою.

Держави-члени, які мають намір застосувати обмеження, повинні спочатку проінформувати іншу державу-члена, якої торкнуться обмеження, а також інші країни ЄС і Єврокомісію. По можливості інформація повинна бути надана за 48 годин до початку дії обмежень.

Держави-члени також повинні надавати громадськості чітку, повну і своєчасну інформацію про будь-які обмеження та вимоги. Ця інформація повинна бути опублікована за 24 години до вступу в силу заходів.

Рекомендація Ради ЄС не є юридично зобовʼязуючим документом.

Нагадаємо, станом на 06.55 13 жовтня (по Києву) в світі зафіксовано 37 745 942 випадки зараження коронавірусом.

    Реклама на dsnews.ua