• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Євросоюз навряд чи схвалить російський "Супутник V" до кінця року, — Reuters

Європейське медичне агентство (ЕМА) навряд чи схвалить застосування на території Євросоюзу російської вакцини від коронавірусу "Супутник V" до першого кварталу 2022 року, бо вважає дані по препарату недостатніми

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Reuters повідомили інформовані джерела, передає "ДС".

"Неможливо, щоб ЕМА до кінця року прийняло це рішення", — сказав співрозмовник видання.

Однак, за його словами, якщо відсутні дані будуть отримані до кінця листопада, "регулятори цілком можуть прийняти рішення в першому кварталі наступного року".

Джерело відзначило, що причиною затримки може стати те, що розробники вакцини кілька разів змінювали місце її виробництва. Однак, як зазначило інше джерело, інспектори ЕМА відвідали як мінімум два об'єкти в Ярославській області, що належать компанії "Р-Фарм", яка планує випускати вакцину для ЄС. Критичних зауважень у інспекторів не було.

За даними ще одного джерела Reuters, процес перевірки вакцини йде повільно, позаяк у її розробника — центру імені Гамалії — немає досвіду роботи з міжнародними регулятором у галузі лікарських засобів.

Раніше очікувалося, що EMA, яке розпочало перевірку російської вакцини в березні, прийме рішення в травні або червні, чи схвалювати використання "Супутника V" на території ЄС.

Вакцина широко застосовується в Росії і дозволена до застосування більш ніж у 70 країнах світу. За словами джерела Reuters, немає ніяких підстав сумніватися в її ефективності або безпеці.

Крім того, Росія поставляє вакцину "Супутник V" і її різновид "Супутник Лайт" підтримуваним нею угрупованням "ДНР" і "ЛНР" на Донбасі. Україна не визнає вакцину "Супутник V", пояснюючи це тим, що російський препарат досі не схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua