• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Фонд Сороса затіяв реструктуризацію: десятки програм з підтримки демократії можуть втратити фінансування

Фонд "Відрите суспільство", очолюваний мільярдером-філантропом Джорджем Соросом, почав велику реструктуризацію своїх відділень і активів, від чого безліч програм, що фінансуються фондом, в тому числі з підтримки медицини, демократії і біженців, можуть втратити підтримку

Реклама на dsnews.ua

Ідея реструктуризації виникла після перегляду серії слайдів, які зображують організацію як набагато менш оптимізовану, ніж Фонд Ґейтса або Фонд Форда, передає "ДС" з посиланням на New York Times.

З 2017 року Фонд Відкритого суспільства вважається другим за величиною приватним благодійним фондом в Сполучених Штатах після Фонду Білла і Мелінди Ґейтс. Утім внутрішній аналіз продемонстрував, що організація має надто велику кількістю співробітників, які схвалюють безліч невеликих і незначних ґрантів,

Оголошені зміни у фінансуванні викликали місяці взаємних звинувачень і критики в фондах "Відкрите суспільство" — клаптикової структури з окремо створених національних організацій, регіональних офісів по всьому світу і тематичних програм, які базуються в основному в Нью-Йорку.

Ця напруженість спалахнула на зборах всього персоналу на початку травня, коли деякі співробітники "Відкритого суспільства" зажадали пояснити, чому з співробітниками не проводилися більш докладні консультації, і звинуватили керівництво фонду в тому, що вони "приглушили" їх.

"Чому б не проконсультуватися з тими, хто найбільш близький до роботи на передовій, про те, як повинна виглядати трансформація?" — сказав Рамзі Бабудер-Матта, фахівець з програмного адміністрування в Фондах відкритого суспільства, який в числі тих, хто йде. "Це схоже на невелику групу лідерів, які приймають рішення зверху вниз без значимого залучення персоналу".

У четвер понад 150 співробітників, майже кожен десятий в фонді по всьому світу, побачили, що їх скоротили. Одержувачі ґрантів в галузі суспільної охорони здоровʼя заявили, що вони були приголомшені, дізнавшись під час глобальної пандемії, що вони втратять фінансування. Інші, які підтримують біженців, були так само здивовані, враховуючи потреби біженців у всьому світі і той факт, що сам Сорос був біженцем від комунізму.

"Дуже важко знайти таке фінансування в тих областях, в яких ми працюємо, тому що так мало благодійних організацій, які його підтримують", — сказав Пол Н. Самуельс, президент Центру правового захисту, який займається реформою кримінального правосуддя і наркополітики та отримує від фонду 350 тисяч доларів на рік,

67-річний Марк Меллок-Браун, ветеран Організації Обʼєднаних Націй, Світового банку і міністерства закордонних справ Сполученого Королівства, який керує організацією в перехідний період, каже, що перетворення поставить благодійну діяльність, на яку фонд щорічно витрачає понад 1 мільярд доларів, на більш стійку основу .

План полягає в тому, щоб зосередити більші благодійні осередки на більш глобальному рівні. Реструктуризація надасть більше повноважень регіональним офісам в таких регіонах, як Африка та Латинська Америка, включаючи 75 мільйонів доларів додаткового фінансування

Деякі одержувачі ґрантів будуть знову прийняті іншими частинами організації, коли реструктуризація буде завершена. Більш того, фонд заявив, що в цьому році він планує витратити на охорону здоровʼя і біженців більше, ніж в минулому році.

Зростаючий фонд, який 91-річний Сорос фінансував протягом десятиліть, хоче переорієнтуватись, поки все ще є можливим вирішити питання, з яким стикаються багато великих благодійних організацій: як зберегти бачення засновника після його відходу?

Тепер, коли його засновнику вже за 90, фонд — і весь світ — протистоїть зростаючому авторитаризму і глибоко розділеному громадянському суспільству. У Сполучених Штатах по всьому світу робота Сороса по прогресивних змінах зробила його мішенню для різних правих теорій змови.

"З піку на початку 2000-х ми дійсно стали свідками спаду демократії і прав людини", — сказав в інтервʼю президент фонду Меллок-Браун. "Ми були трохи генералами мирного часу в той час, коли, насправді, ми знову перебуваємо в стані війни".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua