• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Гаазький трибунал відкрив справу про вбивство грузин в ході війни в Осетії в 2008 році

У суді розглянуть військові злочини і вбивства етнічних грузинів
Фото: topwar.ru
Фото: topwar.ru
Реклама на dsnews.ua

Міжнародний кримінальний суд схвалив початок розслідування справи про військові злочини і вбивства етнічних грузин в ході російсько-грузинського збройного конфлікту в 2008 році, повідомляється на сайті суду. Про це передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Доак уточнюється, перша палата Відділення попереднього виробництва дозволила прокуратурі МКС розпочати розслідування злочинів з 1 липня по 10 жовтня 2008 року.

Запит на проведення розслідування, під юрисдикцією МКС був направлений в жовтні 2015 року. У ньому говорилося, що південноосетинські сили атакували грузин до 9 жовтня, але вже після того, як російські війська покинули створені буферні зони на території Південної Осетії та Грузії, передає Slon.

У документі йдеться, що, можливо, напади та грабежі проводилися з метою вигнання грузин з територій, що знаходяться в Південній Осетії.

В суді, вивчивши запит, вирішили, що є "розумні підстави вважати, що такі злочини, які перебувають під юрисдикцією МКС, відбувалися у випадку з Грузією". Відзначається, що мова йде про злочини проти людяності, вбивства мирних жителів і атаках миротворців.

Як повідомляла "ДС", у 2008 році між Грузією з одного боку, та Росією, Південною Осетією і Абхазією - з іншого, стався збройний конфлікт. У ніч на 8 серпня після обстрілу грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір «відновити конституційний порядок» на території невизнаної республіки Південна Осетія, і, в результаті боїв, зайняли більшу частину столиці регіону - Цхінвалі. У той же день Росія втрутилася в конфлікт і ввела війська на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти і військові об'єкти. Таким чином, військові дії вийшли далеко за межі Південної Осетії.

Читайте також:

Результатом серпневих подій 2008-го стало оголошення незалежності від Грузії власне Південної Осетії і Абхазії.

    Реклама на dsnews.ua