• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Глава Євроради розповів, який урок витягнув з пандемії

Реклама на dsnews.ua
Голова Європейської Ради Шарль Мішель зазначив, що одним з головних уроків пандемії коронавіруса для нього стало усвідомлення, що економічне зростання не є чарівною силою, а нерівність заважає процвітанню

Про це він сказав, виступаючи на економічному форумі, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"В наявності простий, але дивовижний факт: лідери в усьому світі, незалежно від їх політичної орієнтації, взяли надзвичайні заходи, що обмежують свободи, а економіка практично зупинилася", - зазначив він в неділю в промові на економічному форумі.

Глава Євроради визнав, що з перших днів кризи політична повістка дня визначалася надзвичайною ситуацією в області охорони здоров'я і бажанням врятувати життя людей, уповільнити і зупинити поширення вірусу..

ЄС тимчасово послабила зв'язують його домовленості і принципи, щоб дозволити державам-членам максимально задіяти наявні на національному рівні засоби та важелі. Але на майбутнє ясно, що не всі країни ЄС мають однакові можливості для подолання економічних наслідків цієї кризи. Без спільних зусиль існувала б небезпека того, що економічне розбіжність посилиться і на внутрішньому ринку нерівність посилиться, вважає Шарль Мішель.

Він сказав, що виніс урок з цього досвіду: "Сам по собі економічний зростання не має автоматичної чарівною силою. Нерівність, несправедливість і диспропорції не лише сіють законне розчарування, але і чинять перешкоди на шляху до процвітання... Скорочення нерівності підвищує стійкість економіки".

Голова вищого керівного органу ЄС переконаний у необхідності обраного Європою подвійного проекту великих перетворень: досягнення до 2050 року "кліматичної нейтральності" і переходу на цифрові технології.

"Зелений курс" ЄС він вважає абсолютною необхідністю, яка не суперечить економічному розвитку, але означає безпрецедентне перетворення соціальної ринкової економіки, радикальне посилення її кругового характеру.

"Якість навколишнього середовища і освіти, доступ до охорони здоров'я, рівні можливості - словом, якість життя - повинні, як ніколи раніше, бути в центрі наших амбіцій", - підкреслює він.

На його думку, майбутня конференція про майбутнє Європи, покладе початок дискусії політиків, економістів та громадськості щодо європейської моделі розвитку.

"Поглянути на речі ширше, ніж розмір ВВП, - це проблема і, можливо, навіть екзистенційна проблема майбутнього наших ліберальних демократій", - сказав Шарль Мішель.

Як повідомляла "ДС", Європейська комісія має намір виділити на порятунок економіки ЄС від наслідків пандемії коронавіруса 750 млрд євро.

    Реклама на dsnews.ua