• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Глава розвідки РФ звинуватив США в "нечесній" організації протестів у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Протести в Білорусі проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка нібито готують фахівці ЦРУ і Міністерства оборони США

Про це заявив глава російської Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Борці за оновлену Білорусію" проходять підготовку в Польщі, Грузії, на Україні і в країнах Балтії за участю інструкторів з ЦРУ і Пентагону, афілійованих з Держдепартаментом американських НУО (неурядових організацій — ред.)", — заявив глава СЗР.

За його словами, США використовують самі нечистоплотні методи для розгойдування ситуації в республіці.

"США використовують самі нечистоплотні методи для розгойдування ситуації в Білорусії. У роботі з білоруською опозицією американці зміщують фокус уваги на підвищення активності її силового крила з числа радикальних націоналістів. Держдепартамент розгорнув роботу по підключенню до протестних виступів екстремістських елементів", — йдеться в заяві Наришкіна.

За його словами, США втручаються в релігійну ситуацію в Білорусі, прагнучи втягнути католицькі громади в антиурядові акції. Він зазначив, що до кліру Римо-католицької церкви доводяться заклики відкрито виступити з критикою білоруської влади і використовувати релігійні заходи, в тому числі проповіді, молебні, хресні ходи, для ведення опозиційної політичної пропаганди серед віруючих.

За словами Наришкіна, СЗР має в своєму розпорядженні дані про підготовку резонансної провокації в Білорусі.

"За задумом американців, це має змусити Мінськ на жорсткі заходи щодо Римо-католицької церкви. За наявними даними, серед екстремістськи налаштованих противників нинішньої влади Білорусії, які переховуються зараз за кордоном, виношується план резонансної провокації, в ході якої був би заарештований або навіть поранений, або убитий один з авторитетних священнослужителів РКЦ. Розрахунок на те, що це дозволить істотно підвищити антиурядові настрої серед католиків і підбурити їх до більш активної участі у вуличних протестах", — уклав глава розвідки.

Як повідомляла "ДС", Росія повертає на свою територію батальйонні групи, підрозділи трьох дивізій ПДВ РФ, які брали участь в навчаннях "Словʼянське братство-2020" в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua