• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Головним екологом США буде критик теорії глобального потепління

Реклама на dsnews.ua
Обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити критика теорії глобального потепління головою Агентства з охорони навколишнього середовища

48-річний генеральний прокурор Оклахоми Скотт Прюітт вважається прихильником використання викопних видів палива. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

Про призначення Прюитта ще офіційно не оголошено, але старший радник Трампа Келлиэн Конвей фактично підтвердила, що Прюітт очолить відомство.

"Генеральний прокурор Прюітт володіє хорошим професійним досвідом і навичками", - сказала вона, додавши, що Прюитта чекають на слуханнях з питання затвердження на посаді.

Раніше Прюітт кілька разів виступав з позовами проти Агентства з охорони навколишнього середовища. Зокрема, позови стосувалися програми президента Барака Обами "Чиста енергія", яка передбачала скорочення викидів парникових газів.

Прюітт називав ініціативу Обами "незаконною спробою федеральних бюрократів поширити свою владу на економічну політику Штатів в галузі енергетики".

Генеральний прокурор раніше критикував теорію глобального потепління в цілому, піддаючи сумніву як масштаби проблеми, так і її зв'язок із діяльністю людини.

Дональд Трамп раніше заявляв, що скасує дію міжнародного кліматичного договору, укладеного в Парижі 2016 року і передбачає поступову відмову країн-учасниць від викопного палива і скорочення викидів парникових газів.

Демократи і захисники навколишнього середовища в США вже висловили побоювання у зв'язку з майбутнім призначенням Прюитта.
Зокрема, сенатор-демократ Берні Сандерс і колишній претендент на президентський пост назвав таке кадрове рішення "сумним і небезпечним".

Сенатор-республіканець від штату Оклахома Джим Інхоф виступив на підтримку Прюитта. "Він довів, що стежити за навколишнім середовищем - не значить піддавати платників податків і бізнесменів додаткової тяганини", - заявив сенатор.

    Реклама на dsnews.ua