• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Голову військової розвідки Німеччини, який боровся з ультраправими настроями у армії, звільнили

Реклама на dsnews.ua

Керівник військової контррозвідки Німеччини Крістоф Грамм, у сфері відповідальності якого була боротьба з крайніми правими настроями серед військових Бундесверу ФРН, покидає свою посаду

24 вересня Міноборони подякувало Грамму за його роботу і повідомило, що його звільняють з посади, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду

"Він тимчасово йде у відставку… Подальша реалізація реформ потребуватиме додаткових зусиль", — заявили у відомстві. 

Міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер повідомила, що таке рішення ухвалили за його згодою. Крістоф Грамм обіймав цю посаду останні 5 років. Його наступника ще не визначили.

Грамм у 2019 році ініціював реформи у відомстві, намагаючись розібратися з проблемою популярності праворадикальних поглядів серед співробітників Бундесверу, та досягнув певних успіхів. Водночас критики наполягають, що він не повною мірою задіяв доступні ресурси. 

У січні 2020 року військова розвідка заявила про те, що підозрює у прихильності до крайніх правих поглядів понад 500 військових Бундесверу. 

Особливе занепокоєння викликав елітний підрозділ сил спеціальних операцій KSK. У червні Крамп-Карренбауер заявила, що його частково розформують, а особливо скандальну 2-гу роту повністю розпустять. "Останньою краплею" для рішення стало зникнення зброї зі складу підрозділу – великої партії набоїв та 62 кілограмів вибухівки, частину яких потім знайшли в помешканні одного з військових. 

Також у червні один з капітанів KSK закликав міністерство втрутитися в ситуацію через те, що низка командирів свавільно поводяться з підлеглими, формуючи культуру абсолютної покори.

Видання Der Spiegel нещодавно повідомляло, що наразі військова розвідка розслідує близько 700 підозр у явних симпатіях до крайніх правих поглядів серед військовослужбовців Бундесверу. 

Нагадаємо, в січні 2019 року німецька ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" внесла до своєї програми пункт про вихід з Європейського Союзу.

    Реклама на dsnews.ua