• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Горбачов закликав Путіна і Трампа врятувати світ від зброї масового знищення

Реклама на dsnews.ua
США і Росія повинні припинити гонку озброєнь, оскільки світ зараз знаходиться на межі глобальної катастрофи

Про це в інтерв'ю La Repubblica розповів колишній президент СРСР Михайло Горбачов, передає "ДС" з посиланням на InoPressa.

"Світ на межі катастрофи. Я закликаю президентів Росії і США звільнити світ від зброї масового знищення", - заявив він.

За його словами, лідерам РФ Володимиру Путіну і США Дональду Трампу потрібно негайно розпочати конструктивний діалог, інакше буде пізно.

"Потрібно організувати саміт з всеосяжними повноваженнями, що поширюються на всіх представників верхів, і почати переговори щодо широкомасштабної порядку, а не тільки за "вогнищ напруги". Я звертаюся із закликом до двом президентам вдихнути нове дихання в процес звільнення світу від зброї масового знищення", - заявив Горбачов.

При цьому він зазначив, що залишається величезний ризик виникнення війни з-за ядерної програми КНЖР.

"Я не хочу перебільшувати, але нова гонка озброєнь - вже реальність, і це може привести світ до катастрофи. Цю ситуацію можна вирішити за помахом чарівної палички. Тому я хочу підкреслити: я звертаюся до світових лідерів і, насамперед, до президентів США і Росії, щоб вони знову взяли в свої руки процес ядерного роззброєння. Для початку достатньо підтвердити прихильність Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності і вирішити виниклі проблеми контролю Я переконаний, що їх можна вирішити, якщо є добра воля", - сказав екс-президент СРСР.

"Я хочу нагадати в черговий раз спільну декларацію, яку ми підписали з Рейганом: ядерна війна неприпустима, тому що в ній не може бути переможця", - додав Горбачов.

    Реклама на dsnews.ua