• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Держдеп США відмовився випустити з "Гуантанамо" російського терориста

Реклама на dsnews.ua
З моменту затримання громадянина Росії Равіль Мингазова минуло 13 років

Чиновники Держдепу вважають, що росіянин, заарештований 13 років тому в Пакистані за підозрою в зв'язках з "Аль-Каїдою", все ще становить загрозу національній безпеці країни, повідомляє "ДС" з посиланням на "Известия".

Влада США не дозволили громадянину Росії Равілю Мингазову, підозрюваному в причетності до терористичної угруповання "Аль-Каїда", покинути американської в'язниці "Гуантанамо на Кубі.

За словами чиновника Держдепартаменту у Вашингтоні хочуть переконатися, що Мінгазов, заарештований в Пакистані в 2002 році в будинку людини, що має відношення до терористичної угруповання "Аль-Каїда", більше не загрожує національній безпеці країни. Досі підозрюваний росіянин міститься у в'язниці "Гуантанамо" без пред'явлення йому офіційних звинувачень і проведення судового розгляду.

У Держдепі США пояснили, що в'язень має право на те, щоб його справу розглядала спеціальна комісія, яка визначає, чи продовжує укладений представляти загрозу безпеці США чи ні.

У 2011 році інформатор WikiLeaks опублікував звіт про оцінку ув'язнених "Гуантанамо", в якому вказується, що владою США допускається причетність Мингазова до "Аль-Каїді", і тому його рекомендовано тримати під вартою.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua