• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Грузія має намір у 2024 році подати заявку на вступ у ЄС

Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив, що Грузія має намір у 2024 році подати заявку на вступ у Європейський Союз

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив, виступаючи у п’ятницю на 76-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ

"Ми підготували всеосяжний план дій, у якому міститься багато ініціатив і реформ, що приведуть до подання нашої заявки на членство в ЄС у 2024 році".

"Ми не заспокоїмося, поки не станемо членами Європейського Союзу і НАТО.

Це означає, що ми й надалі проводитимемо реформи, модернізуватимемо всю нашу країну, кожен аспект нашої демократії та економіки, аби відповідати найвищим глобальним стандартам".

За його словами, переважна більшість населення Грузії рішуче підтримує саме таку долю країни.

Водночас прем’єр зауважив, що Росія намагається перешкоджати реалізації цих намірів.

"Росія не лише окупувала 20 відсотків території Грузії, — сказав він,- а й намагається підірвати наше законне прагнення долучитися до європейської та євроатлантичної сім’ї".

Гарібашвілі закликав країни-члени ООН "покласти край незаконній окупації суверенних грузинських земель Росією".

За його словами, в окупованих Абхазії та Цхінвальському регіоні спостерігається гуманітарна криза, відповідальність за яку лягає винятково на державу-окупанта.

Нагадаємо, в грудні 2020 року парламент Грузії визначив інтеграцію в Європейський союз і НАТО безальтернативними зовнішньополітичними пріоритетами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua