• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Гундяєв звинуватив Константинопольський патріархат в "агресії"

Реклама на dsnews.ua
На думку патріарха Московського Кирила (Гундяєва), Вселенський патріархат проводить "агресію", надаючи автокефалію Православної церкви України

Про це він заявив на єпархіальних зборах Москви, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Російської православної церкви.

"В той час, як представники помісних православних церков прибули до Москви і до Києва (на урочистості з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі) для того, щоб молитися та святкувати разом з нами, посланці Константинополя були зайняті іншим. Вони спілкувалися зі світськими діячами та людьми, далекими від православної церкви", - заявив Гундяєв.

Крім того, Гундяєв додав, що Варфоломій проводить агресивну політику. "На жаль, на цьому антиканоническая агресія Константинополя не зупинилася. 11 жовтня Константинопольська патріархія повідомила про рішення, прийняті її синодом: надати автокефалію української церкви, яка насправді про те не просив; відновити у священному сані керівників українського розколу, скасувати всі накладені на них канонічні заборони і без розбору прийняти всіх їх і їхніх послідовників у церковне спілкування; скасувати дію підписаної 332 роки тому соборної грамоти про перехід Київської митрополії до складу Московського патріархату; відкрити в Києві свої ставропігії", - обурився Кирило.

Крім того, Гундяєв Вселенський патріархат звинуватив у підтримці "гонінь" на УПЦ МП. "Фактично синод Константинополя і його патріарх стали на бік гонителів. Кажу про це з великим болем, адже мова йде про церковні владах Помісної церкви, яка була нам матір'ю", - заявив Кирило.

    Реклама на dsnews.ua