• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Хакери опублікували персональні дані півмільярда користувачів Facebook

На хакерському форумі безкоштовно опублікували телефонні номери та інші персональні дані 533 мільйонів користувачів Facebook із 106 країн світу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Business Insider, передає "ДС".

Мова йде, зокрема, про 32 мільйони користувачів у США, 11 млн — у Великобританії та 6 млн – в Індії.

Опублікована інформація включає номери телефонів, повні імена, місцезнаходження, дату народження, біографічні дані та — в деяких випадках — адреси електронної пошти.

Business Insider перевірив кілька записів, порівнявши номери телефонів відомих користувачів Facebook із ID, зазначеними в наборі даних. Також видання перевірило записи, протестувавши адреси електронної пошти з опублікованих даних з допомогою функції скидання пароля Facebook, з якою можна частково розкрити номер телефону користувача.

Представник Facebook повідомив Business Insider, що дані поцупили в результаті прогалини, яку компанія виправила у 2019 році.

Нагадаємо, у 2018 році навколо Facebook розгорівся скандал – стало відомо, що компанія Cambridge Analytica через свій додаток в соцмережі збирала дані користувачів. Припускається, що ці дані могли бути використані в ході виборчої кампанії в США в 2016 році і референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу. Cambridge Analytica могла отримати дані в цілому 87 млн ​​користувачів соцмережі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua