• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Хокінг попереджав про появу "надлюдей" через модифікацію ДНК

Реклама на dsnews.ua
У книзі "Короткі відповіді на великі питання" Стівена Хокінга висловлюється припущення, що генна інженерія, ймовірно, призведе до створення нового виду - "надлюдей"

Вони будуть загрожувати життю решти людства. Витяги з книги, що вийде 16 жовтня, наводить The Times, передає "ДС".

У своєму останньому прогнозі Стівен Хокінг пише, що в майбутньому заможні люди зможуть модифікувати свої власні ДНК і геном своїх дітей для поліпшення пам'яті, розумових здібностей, протистояння хвороб і збільшення тривалості життя.

"Я впевнений, що протягом цього століття люди відкриють спосіб змінювати як розумові здібності, так і інстинкти, наприклад агресію. Швидше за все, будуть прийняті закони проти генної інженерії по відношенню до людей. Але деякі не зможуть встояти перед спокусою поліпшити людські характеристики", - написав Він.

Такий розвиток подій погіршить положення "неулучшенних" людей, вважає учений.
"Коли з'являться надлюди, виникнуть значні політичні проблеми для неулучшенних людей, які не зможуть з ними конкурувати. Імовірно, вони або вимруть, або втратять значення. Замість них буде раса самопрограммируемых людей, які будуть постійно вдосконалюватися", - написав Стівен Хокінг.

Як зазначає Times, вже існує методика модифікування ДНК CRISPR, винайдена шість років тому. Лондонський Great Ormond Street Hospital застосовував редагування генів для лікування дітей з невиліковною формою лейкемії, але вчені сумніваються, що батьки будуть ризикувати використанням таких методик з-за страху побічних ефектів. Знайомий Хокінга за Кэмбриджу британський астрофізик Мартін Джон Ріс, який зазвичай критикує його ідеї, в бесіді з Times висловив сумніви в тому, що такі медичні втручання будуть можливі.

"Існує велика відмінність між медичним втручанням для усунення чогось шкідливого і застосування тих же методів для "удосконалення". Більшість характеристик визначається сукупністю великої кількості генів. Модифікація геному - це далекий, ризикований і сумнівний проект", - вважає вчений.

    Реклама на dsnews.ua