• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Індія вирішила відмовитися від ліцензійних російських винищувачів Су-30МКІ: Не по кишені

Реклама на dsnews.ua
Індійська компанія Hindustan Aeronautics зверне ліцензійне виробництво російських винищувачів четвертого покоління Су-30МКІ в березні 2020 року

За даними джерел Defense News, це рішення може бути скасовано, якщо компанія отримає нові замовлення на такі літаки, інформує "ДС".

Причиною припинення випуску літаків називається висока ціна зібраного в Індій Су-30МКІ, рівна $70,3 млн доларів, тоді як придбання одного такого літака безпосередньо у Росії обходиться в $42,15 млн.

Defense News видання, посилаючись на одного зі співрозмовників, зазначає, що підприємство направило індійського уряду офіційний запит на виробництво додаткової партії з 72 одиниць Су-30МКІ на загальну суму близько $5 млрд, однак дотепер не отримало відповідь. Інше джерело повідомило, що влада можуть замовити випуск лише 18 таких винищувачів, які б замінили втрачені протягом останніх 20 років в ході аварій літаки.

Подібне рішення, зазначає видання, призведе до припинення роботи приблизно 400 місцевих постачальників, які виробляють близько шести тисяч комплектуючих загальною вартістю 12,5 мільйона доларів для кожного Су-30МКІ.

Щорічно Hindustan Aeronautics збирає по 12 одиниць Су-30МКІ. До березня 2020 року компанія повинна випустити 272-й такий літак. Приблизно 51 відсоток комплектуючих Су-30МКІ складання Hindustan Aeronautics постачають місцеві компанії, тоді як решта 49 відсотків приходять з Росії.

Довідка. Су-30 (з кодифікації НАТО: Flanker-C) - радянський/російський двомісний багатоцільовий винищувач покоління 4+ завоювання панування в повітрі.
Су-30 призначений для знищення повітряних цілей вдень і вночі, в простих та складних метеорологічних умовах, а також на тлі землі при застосуванні активних і пасивних перешкод, контролю повітряного простору, блокування аеродромів противника на великій глибині і дій по наземним і морським об'єктам. Су-30 також можливо використовувати для управління груповими бойовими діями при завоюванні панування в повітрі, знищення десантів противника в повітрі, а також для ведення повітряної розвідки і знищення наземних цілей в простих і складних метеорологічних умовах.

Дана модель винищувача експлуатується з 1992 року.

    Реклама на dsnews.ua