• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Індія збирається відправити зонд на Сонці

Реклама на dsnews.ua
Індійська організація космічних досліджень планує організувати місію для дослідження Сонця

Про це повідомляє видання Quint, інформує "ДС" з посиланням на ТАСС.

Так, поки в самій Індії сперечаються, чи можна назвати успішною місячної місії "Чандраян-2", Індійська організація космічних досліджень (ІSRO) готує іншу масштабну експедицію - відправку зонда для дослідження Сонця. Апарат, що отримав назву Aditya L1, повинен відправитися в космос через кілька місяців - як очікується, до 2020 року.

Як повідомляє Quint, апарат буде виведений на гало-орбіту район точки Лагранжа (точка L1) системи Сонце - Земля на відстані приблизно 1,5 млн кілометрів від Землі. В цій точці автоматична станція може знаходитися нерухомо відносно Землі і Сонця. Там ніколи не буває сонячних затемнень і зонд буде мати можливість вивчати сонячне випромінювання безперешкодно.

Крім того, цей апарат буде знаходитися далеко від магнітного поля Землі, щоб уникнути перешкод при вимірах Сонця. Станція обладнана сім'ю дослідницькими системами для вивчення різних параметрів нашого світила. Вона буде досліджувати потік частинок, що йдуть від Сонця, вимірювати магнітне поле, досліджувати сонячну корону і динаміку корональних викидів маси. А також вивчати сонячну фотосферу, хромосферу і вимірювати коливання сонячного випромінювання.

Тим часом фахівці ІSRO намагаються відновити зв'язок з жорстко прилунившимся посадковим модулем "Вікрам". Він був виявлений орбітальною станцією "Чандраян-2" на поверхні супутника Землі, але зв'язку з апаратом поки немає. Очікується, що індійські вчені будуть намагатися викликати модуль на зв'язок до 21 вересня.

    Реклама на dsnews.ua