• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Індія витіснила Росію з Топ-5 країн світу з найбільшим оборонних витрат

Реклама на dsnews.ua
У 2018 році прогнозується, що Росія за обсягом оборонних витрат поступиться Франції і виявиться лише сьомий

Про це пише газета The Financial Times з посиланням на дослідження, підготовлене спеціалізованим журналом jane's Defence Weeekly, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Прагнення Індії модернізувати свої збройні сили допомогло їй витіснити Росію з числа п'яти провідних країн світу за видатками на оборону в цьому році", - пише газета.

"Індія в цьому році обійшла Росію та Саудівську Аравію, ставши четвертою країною з найбільшим оборонним бюджетом, витративши (на військові потреби) $50,7 млрд проти $48,5 (млрд) у Росії і $53,8 (млрд) у Великобританії", - уточнює видання.

При цьому глобальні витрати на оборону в цьому році зросли на 1% - до $1,6 трлн, підрахували автори дослідження. Вони зазначають, що вперше за шість років зросли військові бюджети країн Західної Європи. У jane's Defence Weeekly прогнозують, що протягом наступних п'яти років від них можна чекати збільшення оборонних витрат на 10 млрд доларів.

Прогнозується, що в 2018 році Сполучені Штати витратять на оборону $625,1 млрд, а Китай - $210,5 млрд. При цьому Індія підніметься на третє місце з $56,5 млрд, у п'ятірку увійдуть Великобританія ($54,4) і Саудівська Аравія ($47,6). Автори jane's Defence Weeekly вважають, що Росія за обсягом оборонних витрат поступиться Франції і виявиться лише сьомий з $41,1 млрд (проти французьких $45,1 млрд). Також в десятку в 2018 році потраплять Японія ($41 млрд), Німеччина ($37,9 млрд) і Південна Корея ($35,6 млрд), очікують аналітики.

    Реклама на dsnews.ua