• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Інсульт державного значення. Як будуть ховати Лукашенко

Чекали ж вождя в Гомелі, калюжі висушували, президентську службу охорони на вуха поставили. А він узяв - так і не приїхав. І взагалі казна-куди подівся. Без пояснення причин...
Реклама на dsnews.ua

Диктатори - самі здорові люди на Землі. Їх фізичній формі позаздрить будь зожник, а їх спортивні досягнення настільки круті, що тільки турбота про ввіреному державі не дозволяє славити його на Олімпійських іграх. Вони практично безсмертні. Але, на жаль, рівно до того моменту, поки видно публіці. Яка для них - як Вій навпаки: як тільки перестане бачити - так, тут і кранти настають. Раптові і раптові. Хоча, треба сказати, настають вони не з першого і навіть не з другого разу - як правило, до поїздки на лафеті (ну або інвазивного масажу сфінктера, це вже як пощастить) - проходить безліч ітерацій. Причому не так навчальних, як випадкових. Он, наприклад, кожен раз як Путіну закортить на тиждень взяти таймаут від лицедійства - і будь ласка, соцмережами пре лавина некрологів з епітафіями самого що ні на є блюзнірського властивості.

Але Путін - таке, до його нападів ескапізму вже якось пообвыклись. Але Лукашенко? Щоб залізний Бацька ось так взяв і зник? Це якось аж надто екстравагантно. Та ще щоб так людей підвести? Адже чекали ж вождя в Гомелі, калюжі висушували, президентську службу охорони на вуха поставили. А він узяв - так і не приїхав. І взагалі казна-куди подівся. Без пояснення причин. Що у випадку з Олександром Григоровичем взагалі ні в які ворота не лізе. І ось результат... Ні, поки не ховають. Але вже розминаються з діагнозами: чи то інсульт, то ускладнення від діабету (теж, загалом, інсульт). Причому розминаються обережно - по-свійськи, через "шу-шу". Щоб у разі чого новину вповзла в білоруське інформаційне простір з-за кордону. Раціональне побоювання на випадок, якщо, чого доброго, оклигає і образиться.

Хоча оклематься треба б - хоча б для пристойності. Не тільки тому, що в Гомелі чекають. А тому ще, що недобре буде виглядати, ніби "ось це ось все" стало наслідком нагінки в Сочі. Яку менший, але старший партнер по Союзній державі нібито влаштував за відмову прийняти послом Михайла Бабича. ВладимВладимыча-то зрозуміти можна: людини вже не взяли ні Україна, ні Туреччина, з кураторством Л/ДНР теж не зрослося, і повпредом в Приволзькому федеральному окрузі не перепризначили. Так що одна дорога - мінський агреман. А тут такий затики. Але і Аляксандра Рыгоравича можна зрозуміти: навіщо йому такий дивиться здався?

Незрозуміло тільки, як він вирішив вибратися з цієї ситуації. Ну не вперед ногами, справді?.. А якщо так, то й ми на порозі великого шухеру опинилися? Лукашенко-собі на розумі, звичайно, але імперські наміри Кремля на українському напрямку саботує більш-менш успішно. А як без нього складеться - Бог вість.

Бог вість, однак, і що з ним тепер складається: достовірної інформації немає. Так що, цілком імовірно, що незабаром Бацька знову з'явиться на публіці, дозволяючи гадати, що з ним все-таки сталося. Може, не знаючи, що гомельские калюжі висушили, вирішив заощадити на гумових чоботях? Втім, таке його зникнення - якщо до нього дійде - по-любому викличе новий виток конспірологічних теорій. Дивись, і до ідеї з ротацією двійників домовляться за російським зразком. Ось тільки коли дійде до точки - вона все одно стане несподіванкою. Тим більше що наближені будуть стійко відпиратися. Відмовившись, втім, від альтернативних версій. Як, наприклад, це зробила прес-секретар Лукашенко, коментуючи новини, почерпнуті з наших ЗМІ.

У цьому, до речі, цікаве відміну України від східних і північно-східних сусідів. Наскільки б авторитарними замашками не відрізнявся постоялець будинку на Банковій, його прибічники в масі своїй не вміють тримати язика за зубами - і не прагнуть цей навик освоїти. У нашій політичній культурі мало бути обізнаним: від уміння цю поінформованість демонструвати нерідко залежать і вага, і перспективи. Так що абстрактного гаранта дістануть що з бодуна, що у відпустці. З таким інформаційним друшляком, скільки не старайся, неможливо побудувати навіть самий зубожілий авторитаризм. Це, звичайно, не може не радувати. Але все-таки добре було б, щоб не старалися. І добре б, щоб чиновники не соромилися визнавати, що високий пост не посилює ні імунітет, ні серце, ні інтелект.

    Реклама на dsnews.ua