• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Іран відкликав позов до РФ З с-300

Реклама на dsnews.ua
Іран отримає від РФ доопрацьований комплекс С-300

Уряд Ірану відкликало чотирьохмільярдний позов проти компанії "Рособоронекспорт" і виплатив аванс за зенітні системи С-300, повідомляє "ДС" з посиланням на РІА Новини за інформацією від віце-прем'єра уряду РФ Дмитра Рогозіна.

"Поставки системи С-300 визначені контрактом. Він підписаний в минулому році. Поставки починаються з одержання фінансових коштів. Вони вже надійшли на рахунки відповідних російських організацій, і контракт зараз у стадії реалізації, - сказав Рогозін.

Виконання укладеного в 2007 році контракту на купівлю Тегераном російських систем С-300 було припинено після прийняття ООН резолюції про обмеження поставок до Ірану наступальних озброєнь його виконання - незважаючи на те, що системи ППО є оборонними. Однак слідом за досягненням прогресу на переговорах щодо іранської ядерної програми Москва і Тегеран повернулися до обговорення постачань російських ракет. 13 квітня 2015 року Володимир Путін скасував заборону на експорт С-300 в Іран, у листопаді було підписано новий контракт на постачання озброєнь.

"Іран отримає від Росії модернізовані комплекси. Це той самий комплекс С-300, який Іран хотів отримати. Але часу пройшло досить багато, він частково був доопрацьований, допрацьовуються окремі елементи", - зазначив помічник президента Росії з військово-технічного співробітництва Володимир Кожин.

С-300 - зенітно-ракетна система середнього радіусу дії, призначена для знищення повітряних цілей на дальності до 300 кілометрів у всьому діапазоні висот. Комплекс здатний одночасно обстрілювати шість цілей, наводячи на кожну по дві ракети. Прийнятий на озброєння в 1975 році. Армія Росії активно переозброюється на системи наступного покоління С-400 "Тріумф". На думку військових експертів, поява систем ППО такого рівня на Близькому Сході істотно обмежить свободу польотів для ВПС США і їх союзників.

Нагадаємо, в травні стало відомо, що Іран і Росія домовилися про постачання ракетних комплексів С-300, а в листопаді вони підписали контракт на постачання С-300.

Як повідомляла "ДС", в 2005 році Росія домовилася з Іраном про постачання як мінімум п'яти зенітно-ракетних систем середнього радіусу дії С-300 ПМУ-1 на суму понад 800 млн дол. У разі невиконання контракту передбачалася виплата неустойки в розмірі 300-400 млн доларів.

Пізніше стало відомо, що Росіяпоставить до Ірану старі зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) с-300 З діючого парку Міноборони Росії, які будуть модернізовані.

    Реклама на dsnews.ua