• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Іран вирішив не платити МАУ компенсацію за знищений літак

Реклама на dsnews.ua

Іранська сторона відмовилася виплачувати компенсацію авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" за збитий в небі над Тегераном пасажирський літак

Про це заявив голова Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

«Український літак застрахований в Україні європейськими компаніями, а не іранськими компаніями. Отже, ці європейські компанії мають виплатити компенсацію», — сказав Сулеймані.

Нагадаємо, французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації завершило розшифровку "чорних скриньок" пасажирського лайнера Міжнародних авіаліній України, який був збитий в Ірані на початку січня. Розшифровка бортових самописців підтвердила втручання в роботу лайнера.

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що Іран підтвердив свою готовність виконувати міжнародні зобов'язання щодо катастрофи літака "МАУ".

Довідка. Вранці 8 січня 2020 року в Ірані розбився Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб. Спочатку Іран заперечив свою причетність до катастрофи, заявивши про технічну несправність літака Boeing 737, який пройшов техобслуговування за день до вильоту. Втім, вже 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

    Реклама на dsnews.ua