• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Дослідники ВООЗ відвідали ринок в Ухані, де вперше виявили коронавірус

Реклама на dsnews.ua

Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, що досліджує походження COVID-19, відвідала у неділю ринок в китайському місті Ухань, де вперше був виявлений коронавірус

Про це йдеться в повідомленні Reuters, передає "ДС".

Група прибула на ринок Хуанань в умовах посиленої охорони, з додатковими барикадами за високим синім парканом, оточуючим ринок, і поїхала в колоні приблизно через годину. Експерти не відповідали на запитання журналістів.

Після виходу з двотижневого карантину в четвер команда відвідала лікарні і ринки, а також виставку, присвячену битві Уханя з вірусом, яка включала 76-денну ізоляцію міста з населенням 11 мільйонів чоловік.

ВООЗ, яка намагалася виправдати очікування від місії, заявила в п'ятницю, що члени групи будуть обмежені відвідуваннями, організованими їх китайськими господарями, і не будуть контактувати з членами спільноти через обмеження за станом здоров'я.

Повний маршрут двотижневої польової роботи групи не оголошений, і журналістів, які висвітлюють строго контрольований візит, тримають на відстані від членів групи.

Доступ громадськості до великого оптового ринку морепродуктів Хуанань був обмежений з моменту його закриття на початку минулого року.

Експерти кажуть, що ринок Хуанань надалі грає роль у відстеженні походження вірусу, оскільки там був виявлений перший кластер випадків захворювання.

Розслідування під керівництвом ВООЗ в Ухані страждає від затримок і суперечок між Китаєм і США, які звинуватили Китай в приховуванні масштабів первісного спалаху.

Витоки вірусу стали сильно політизованими, і деякі китайські дипломати і державні ЗМІ підтримали теорії про те, що вірус потенційно виник в іншій країні.

Група мала прибути в Ухань на початку січня, і затримка їхнього візиту в Китай викликала публічну критику з боку глави ВООЗ, яка тоді була американською.

    Реклама на dsnews.ua