• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ізраїль підтримує Грецію на тлі дій Туреччини

Реклама на dsnews.ua
Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявив, що повністю підтримує Грецію, і висловило стурбованість з приводу зростаючої активності Туреччини в Східному Середземномор'ї

Про це повідомили в прес-службі МЗС Ізраїлю, передає "ДС".

Йдеться про меморандум про взаєморозуміння щодо демаркації морських зон, підписаний Туреччиною і урядом Лівії. Греція вважає, що Туреччина за допомогою цього документа намагається позбавити Крит, Родос і інші грецькі острови прав на морські зони.

"Ізраїль із занепокоєнням стежить за останніми кроками, зробленими Туреччиною в Середземному морі. Ігнорування звичайного міжнародного морського права може поставити під загрозу мир і стабільність у цьому регіоні", - заявили в міністерстві, додавши, що "Ізраїль знову заявляє про свою повну підтримку і солідарність з Грецією в її морському судноплавстві".

Також відзначимо, що в ЄС закликали Туреччину уникати дій, які підривають мирні стосунки з сусідами.

"Туреччина повинна поважати міжнародне право, а також добросусідські відносини з іншими країнами і уникати будь-яких погроз або дій, які можуть завдати шкоди цим відносинам і мирного врегулювання спорів, якими б вони не були", - заявив представник Єврокомісії Петер Стано.

    Реклама на dsnews.ua