• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

З масками - на виліт. Які країни відкривають свої кордони для туристів

По мірі зниження рівня захворюваності ряд країн починають поступовий вихід з кризи і створюють плани з порятунку туристичного сектору
Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Автор CNN Тамара Хардингэм-Гілл опублікувала список країн, що користуються популярністю у туристів, які або вже готуються до сезону на тлі пандемії, або ж, навпаки, не поспішають з цим.

Хоча більшість держав як і раніше рекомендують утримуватися від "не мають особливої важливості" міжнародних поїздок, країни, які є популярними напрямками для відпочинку, вже починають послаблювати карантинні заходи, введені у відповідь на Covid-19, і знімають прикордонні обмеження, готуючись до повернення туристів.

Раніше в цьому місяці Європейський союз оприлюднив план відкриття своїх внутрішніх кордонів до літа, в той час як такі країни, як Естонія, Латвія і Литва, створили "туристичні бульбашки", знявши обмеження для громадян цих трьох країн.

У червні готуються відкрити свої двері для іноземних гостей деякі карибські острови. А Мексика і Таїланд планують зробити це в найближчі тижні.

Якщо ви один з багатьох туристів, з нетерпінням чекають новин про те, куди можна поїхати у цьому році, ось перелік країн, які планують зняти обмеження, а також деякі з тих, які поки що тримають свої кордони на замку.

Кіпр

Кіпр в крайній мірі зацікавлений в поверненні своєї туристичної галузі в робочий стан. Влади пропонують покрити витрати всіх туристів, чий результат тесту на Covid-19, зданий під час відпустки в цій острівній середземноморській країні, виявився позитивним.

Реклама на dsnews.ua

За даними CNN, кіпрське уряд сплатить проживання, а також харчування, напої та ліки для туристів, хворих коронавірусом під час відпустки.

Детальний план викладено в пятистраничном листі, направленому урядам інших країн, авіакомпаній і туроператорів 26 травня.

Влада також відвели для іноземних туристів з позитивним результатом тесту лікарню на 100 місць, а родини пацієнтів і ті, хто з ними тісно контактував, живуть у карантинному готелі" на 500 номерів.

"Туристу потрібно буде оплатити лише витрати на трансфер із аеропорту та репатріацію в кооперації зі своїм турагентом та/або авіакомпанією", - йдеться в листі.

Ця новина з'явилася незабаром після того, як міністр транспорту Кіпру Янніс Карусос оголосив, що готелі в країні відкриються 1 червня, а міжнародні авіаперевезення відновляться 9 червня.

Але як тільки країна відкриється, приїхати можна буде лише гостям з конкретних країн.

Спершу дозволять рейси з Греції, Мальти, Болгарії, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Словенії, Угорщини, Ізраїлю, Данії, Німеччини, Словаччини та Литви.

З 20 червня Кіпр також дозволить рейси з Швейцарії, Польщі, Румунії, Хорватії, Естонії і Чехії.

Великобританія і США, які входять в число країн з найбільшою кількістю підтверджених випадків смерті від Covid-19, що примітно, у списку відсутні.

Тим не менш список повинні розширити та внести в найближчі місяці ще 23 країни.

Туристи, які прямують в Кіпр, повинні будуть надати дійсну довідку, яка підтверджує, що у них негативний тест на Covid-19, а після прибуття і випадковим чином в ході візиту в них будуть перевіряти температуру.

На Кіпрі вже прийняті заходи по забезпеченню безпеки туристів і місцевих жителів: носіння масок і рукавичок персоналом готелів, регулярна дезінфекція лежаків і розташування столів у ресторанах, барах, кафе і пабах на відстані не менше двох метрів (6,5 фути) один від одного.

Частка туристичної галузі в економіці Кіпру становить 15%.

Балі

Балі також вдалося стримати епідемію коронавіруса. На момент написання матеріалу там менше 350 підтверджених випадків і чотири смерті.

Індонезійський острів тепер сподівається почати приймати туристів вже з жовтня за умови, що рівень захворюваності залишиться таким же низьким.

За словами міністра Ні Ваяна Гирі Адняни, Джокьякарта, розташована на острові Ява, швидше за все, знову відкриє свої двері, як і в провінції Ріау.

Економіка Балі в значній мірі залежить від туризму та кількість туристів в останні роки постійно зростає. У 2019 р. його відвідали близько 6,3 млн осіб.

Всім іноземним громадянам, за винятком дипломатів, постійних мешканців і працівників гуманітарних організацій, в даний час заборонено виїзд з Індонезії, і кожен, хто в'їжджає на острів, повинен пройти тест на коронавірус і надати довідку, у якій говориться, що він не хворий Covid-19.

Неясно, якими будуть вимоги для в'їзду в разі зняття обмежень в цьому році, і буде Балі приймати туристів з регіонів, які сильно постраждали від пандемії.

Тим не менш чиновники, представляє сектор туризму, закликають створити "туристичний міхур" між Балі і Австралією.

Таїланд

Таїланд давно став одним з найпопулярніших туристичних напрямків, прийнявши в минулому році близько 40 млн іноземних гостей.

Проте туристам з-за пандемії з березня заборонили в'їзд в цю країну, розташовану в Південно-Східній Азії.

І хоча кількість випадків у порівнянні з іншими країнами було відносно низьким (Таїланд повідомив про 3 тис. підтверджених випадків і 50 летальних випадків), влада не хоче ризикувати, коли мова заходить про відкриття кордонів.

"Все як і раніше залежить від ситуації з епідемією, але думаю, туристи почнуть повертатися не раніше четвертого кварталу цього року", - сказав CNN Travel Ютасак Супасорн, голова Управління з туризму Таїланду (ТАТ).

Він підкреслив, що будуть введені обмеження щодо тих, хто зможе відвідати країну і того, в які її регіони вони можуть відправитися після ослаблення обмежень.

"Ми не збираємося відкривати всі одразу, - додав він. - Ми все ще в стані підвищеної готовності, але поки не можемо зняти наш щит".

"Ми будемо звертати увагу на країну, [звідки турист прибуває], щоб зрозуміти, чи дійсно ситуація там покращилася".

Що по суті означає: Таїланд навряд чи відкриє свої кордони для туристів з країн, які, схоже, не контролюють ситуацію з коронавірусом.

Тим, кому дадуть дозвіл на в'їзд, можуть запропонувати "програми тривалого перебування" в ізольованих районах, "де буде легко відстежувати їх стан здоров'я", начебто віддалених островів Ко Пханган і Самуї.

Заборона на міжнародні комерційні рейси, за винятком рейсів в рамках репатріації, нещодавно був продовжений до 30 червня, а міжнародний аеропорт Пхукета все ще закритий.

В результаті, за оцінками TAT, число туристів в цьому році скоротиться до 14-16 млн осіб.

Франція

До пандемії коронавіруса Франція була самою відвідуваною країною в світі.

Тепер там, як і в інших країнах ЄС, діють обмеження на всі нетермінові поїздки не з країн Шенгенської зони (групи з 26 країн, кордони яких раніше були відкриті).

Туристи, які в'їжджають в країну, за винятком громадян ЄС або прибули з Великобританії, будуть піддаватися обов'язковому 14-денного карантину як мінімум до 24 липня.

Незважаючи на те, що уряд поступово скасовує карантинні заходи: знято заборону на автомобільні подорожі, протяжністю до 100 км, відкриваються пляжі; влада ясно дали зрозуміти, що країна не поспішає послаблювати прикордонні обмеження для туристів.

Прем'єр-міністр Едуард Філіп нещодавно анонсував пакет стимулюючих заходів для економіки в розмірі $19,4 млрд, спрямованих на розвиток серйозно постраждала туристичної галузі.

Хоча деяким компаніям дозволили почати працювати, місцеві готелі, бари, ресторани і кафе залишалися закритими як мінімум до 2 червня. Паризькі ж закладу, які владою віднесені до "червоної зони" коронавіруса, не зможуть відкритися найближчим часом.

Греція

Туризм забезпечує майже 20% валового внутрішнього продукту Греції, а також кожне п'яте робоче місце в країні. Тому немає нічого дивного в тому, що ця середземноморська країна поспішає з відкриттям кордонів для туристів.

Європейська держава, якій вдалося знизити число випадків захворювання коронавірусом з допомогою завчасно запровадженого карантину, планує дозволити в'їзд для туристів вже з 15 червня.

"Туристичний сезон розпочинається 15 червня, коли сезонні готелі зможуть знову відкритися", - заявив 20 травня прем'єр-міністр Кіріакос Мицотакис.

Також Мицотакис заявив, що з 1 липня розпочнеться поступове відновлення міжнародного авіасполучення, і, як очікується, туристам з 29 країн більше не доведеться здавати тест на Covid-19 або відправлятися в карантин по прибутті.

Тим не менш міністр туризму Харіс Теохарис зазначив, що органи охорони здоров'я все ж у разі необхідності будуть вибірково проводити тести.

29 країн: Албанія, Австралія, Австрія, Північна Македонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Швейцарія, Естонія, Японія, Ізраїль, Китай, Хорватія, Кіпр, Латвія, Ліван, Нова Зеландія, Литва, Мальта, Чорногорія, Норвегія, Південна Корея. Угорщина, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Чехія та Фінляндія.

Всі іноземні туристи раніше повинні були здати тест на Covid-19 по прибутті або пройти 14-денний карантин.

Німеччина

Хоча нетермінові поїздки в Німеччину в даний час заборонені, як повідомив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, країна поетів і мислителів має намір скасувати обмеження для країн ЄС з 15 червня.

Влада також розглядає можливість дозволити в'їзд для гостей з Туреччини, Великобританії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, хоча остаточне рішення ще не прийнято.

Цю пропозицію було включено в документ під назвою "Критерії забезпечення внутрішньоєвропейського туризму", в якому є пропозиція замінити діючі рекомендації по поїздкам індивідуальними для кожної країни.

Буде відкрита і сухопутний кордон між Австрією і Німеччиною - з 15 червня дозволять поїздки між Австрією та Німеччиною, а обмеження в цілому по країні будуть ослаблені.

Бари поки закриті, але ресторани почали працювати 18 травня, а готелям дозволили працювати з 29 травня.

Мексика

Мексика сподівається починати приймати туристів вже в найближчі тижні.

Незважаючи на те, що країна ще "закрита", а готелі і ресторани поки не заробили, влада планує поступово відкривати кордони, щоб ситуація почала налагоджуватися.

"План для країни полягає в тому, щоб відкрити її поетапно і по регіонах", - сказала нещодавно CNN Travel генеральний директор WTTC Глорія Гевара.

"Мета наступна: спочатку внутрішні туристи, за якими йдуть туристи з США та Канади, а потім і з решти світу".

Кордон між США і Мексикою закрита для "безстрокових" поїздок, принаймні до 22 червня, а також призупинено виконання більшої частини міжнародних рейсів та з ключових аеропортів Мексики.

Проте в найближчі тижні Delta Air Lines має намір збільшувати і/або відновлювати деякі рейси з США в Канкун, Мехіко, Лос-Кабос і Пуерта-Вальярта.

За словами Марісоль Ванегас, міністра туризму штату Кінтана Роо, розташованого на карибському березі Мексики, відомого такими курортам, як Канкун, Плайя-дель-Кармен і Тулум, штат може бути відкритий для туристів в середині червня.

Туреччина

У 2019 р. Туреччина заробила завдяки туризму понад $34,5 млрд, і ця трансконтинентальна країна прагне повернутися в лад.

За словами міністра туризму Мехмета Нурі Эрсоя, відновлення внутрішнього туризму заплановано на кінець травня, а іноземних гостей Туреччина сподівається приймати вже з середини червня.

В інтерв'ю турецькому каналу NTV Ерсой повідомив, що Туреччина може відкрити кордони в першу чергу для азіатських країн: Китаю і Південної Кореї.

Влада також встановили нові правила для готелів і курортів - перевірка температури на вході, принаймні, 12 годин провітрювання приміщення після перевірки. Гості повинні будуть носити маски і дотримуватися соціальної дистанції.

Крім того, вже зняті обмеження на міжміські поїздки, а ресторани, кафе, парки та спортивні споруди доступні з 1 червня, як і пляжі, і музеї.

Великий базар у Стамбулі, один з найбільших у світі ринків, також відкрився 1 червня.

Італія

Італія була одним з найбільш постраждалих від пандемії держав. Однак досить популярна у туристів європейська країна планує розвивати туристичну галузь вже зараз - після того як рівень захворюваності знизився.

Туристам з ЄС, поряд з Великобританією і микрогосударствами і князівствами (Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикан), дозволять в'їзд в країну без карантину вже з 3 червня, що влада назвало "виправданим ризиком".

Раніше туристи перед в'їздом у країну були зобов'язані пройти двотижневий карантин.

Протягом травня поступово відкрилися всі музеї, в тому числі музеї Ватикану в Римі, але з дотриманням правила соціальної ізоляції. 18 травня дозволили відкривати бари і ресторани, проте з меншою кількістю гостей, ніж було раніше, і з поділом клієнтів пластиковими щитами.

Також 18 травня свої двері знову відкрила базиліка Святого Петра у Ватикані, як і Пізанська вежа, яка була закрита більше двох місяців. 8 липня на залізниці повернеться поїзд Venice Simplon-Orient-Express.

Іспанія

Карантин в Іспанії був одним з найсуворіших в Європі, але там вже почали поступово знімати обмеження. У червні відкриваються пляжі, і також дозволили повернутися до роботи готелям в окремих районах країни.

З 1 липня європейська країна, яка у 2019 р. прийняла рекордні 84 млн туристів, що дозволить в'їзд для гостей з ЄС без необхідності відправлятися в карантин на два тижні.

"У липні ми дамо добро на в'їзд для іноземних туристів в Іспанію з дотриманням заходів безпеки", - заявив нещодавно на прес-конференції прем'єр-міністр Педро Санчес.

Хоча інформації про відкриття кордонів для туристів з-за меж ЄС надходило дуже мало, є думка, що Іспанія планує наслідувати приклад таких країн, як Литва і Чехія, - створити безпечні коридори або "туристичні бульбашки" з сусідніми країнами, яким вдалося утримати епідемію під контролем.

На сьогоднішній день в Іспанії будь старше шести років повинен носити маску в громадських місцях - як у приміщеннях, так і на відкритому повітрі, "де неможливо дотримуватися дистанції".

Мальдіви

Це одне з найбільш розкішних місць на планеті, але Мальдіви, схоже, стануть ще більш ексклюзивними після відкриття кордонів.

На Мальдівських островах зареєстровано близько 1457 підтверджених випадків і п'ять смертей від Covid-19.

Хоча раніше передбачалося, що країна відкриється наприкінці року, влада перенесли дату на липень.

Вони запропонували поетапне зняття обмежень - з 1 червня відкритий в'їзд для приватних літаків і елітних яхт.

При цьому раніше повідомлялося, що плату в розмірі $50 тис. за чартерний рейс скасували, як і плату за туристичну візу.

"Ми плануємо відкрити кордони для туристів в липні 2020 року", - йдеться в офіційній заяві Міністерства туризму від 30 травня.

"Ми також хочемо запевнити наших гостей, що з них буде стягуватися додаткова плата за в'їзд на Мальдіви".

Уряд також розглядає питання про видачу Ліцензії на безпечний туризм" для туристичних об'єктів, що відповідають нормам законів і певним вимогам до безпеки, таким як наявність легкодоступного сертифікованого медика і наявність достатнього запасу" ЗІЗ.

За попередніми даними, туристи повинні мати при собі підтвердження броні в туристичному центрі до "Ліцензією на безпечний туризм".

Однак управління по туризму країни підтвердив CNN Travel, що туристи не повинні будуть в обов'язковому порядку провести в країні щонайменше 14 днів, як пропонувалося раніше.

Туристи також повинні будуть надати медичну довідку, що підтверджує негативний результат тесту на Covid-19, який потрібно здати принаймні за два тижні до прибуття.

У 2019 р. Мальдіви відвідали більше 1,7 млн осіб, і очікувалося, що в 2020 р. кількість туристів зросте до 2 млн.

Сент-Люсія

Сент-Люсія є одним з декількох островів Карибського басейну, який також намагається відродити туризм.

Тропічна країна, яка 23 березня закрив свої кордони для іноземних туристів, з 4 червня повинна почати процес поетапного їх відкриття - спершу відкриє для туристів зі Сполучених Штатів.

Ті, хто їде в країну, повинні представити "завірені докази наявності негативного тесту на Covid-19, який був зроблений протягом 48 годин після посадки на рейс.

Також медики в аеропортах будуть проводити температурний скринінг туристів, які під час візиту повинні будуть носити маски і дотримуватися соціальної дистанції.

Влада також запроваджують нові заходи безпеки для таксі, покликані розділити водіїв і пасажирів.

Місцевому бізнесу дозволили приступити до роботи за умови, що вони будуть дотримуватися відповідних заходів - прибирання та соціальна дистанція.

Вже в найближчі тижні будуть озвучені деталі другого етапу відкриття кордонів острова, реалізація якого розпочнеться з 1 серпня.

Португалія

Португалія все ще перебуває в процесі ослаблення карантину, в середині травня дозволивши відкритися ресторанах, музеях і кафе з обмеженням кількості відвідувачів.

Хоча на поїздки не з ЄС все ще діє заборона - до 15 червня, деякі рейси в португалоязычные країни, наприклад Бразилія, так і не були закриті.

Сухопутний кордон між Португалією та Іспанією, яка була закрита для туристів з березня, навряд чи відкриють, поки не будуть зняті обмеження на поїздки в ЄС.

Незважаючи на те що про перспективи відкриття кордонів для іноземних туристів, схоже, говорити ще рано, влада вже приймають заходи, необхідні для того, щоб туристи почувалися впевнено, коли зможуть приїхати.

Рита Маркес, державний секретар по туризму країни, також ініціювала програму "Не забувай, відкладай", що дозволяє туристам перенести будь-які заздалегідь заплановані поїздки в Португалію до кінця 2021 р.

Вона поширюється на всі тури, куплені в акредитованих туристичних агентств, а також на бронювання у готелях або Airbnb, заплановані в період з 13 березня по 30 вересня 2020 р.

Крім того, португальський туристичне відомство, Turismo de Portugal, створило безкоштовне сертифікаційне позначення, щоб відзначати "Clean&Safe" туристичні заклади для підвищення до них довіри відвідувачів.

Підприємства повинні дотримуватися вимоги до дотримання гігієни і дезінфекції для запобігання і контролю поширення Covid-19, щоб отримати маркування, яка буде дійсна протягом одного року.

За словами Сантоса Сілви, в аеропортах Португалії незабаром будуть введені перевірки стану здоров'я для прибуваючих, проте обов'язкового карантину вони не будуть піддаватися.

Аруба

Карибський острів Аруба планує відкрити свої двері для туристів в період між 15 червня і 1 липня.

Тим не менш туристичне бюро острови Карибського басейну, влада якого повідомили про більш ніж 100 підтверджених випадків коронавіруса, повідомляє, що дата поки "попередня" і може змінитися, якщо Аруба вирішить "прийняти додаткові заходи по мірі необхідності".

Мови про які-небудь вимоги до складання тестів на Covid-19 для туристів не йде, але вони повинні будуть після прибуття виміряти температуру.

І хоча підприємствам не першої важливості, включаючи торгові центри, кінотеатри, салони краси і ресторани на відкритому повітрі, дозволили відкритися з 25 травня, на острові, як і раніше, діє комендантська година - з 10 годин вечора до 5 ранку.

Отже, ці заклади кожен день до десятої вечора повинні бути зачинені.

Грузія

Перед пандемією коронавіруса в Грузії спостерігався туристичний бум: до 2019 р. її відвідали 5 млн туристів, що на 7% більше, ніж роком раніше.

Однак країна ще в березні була змушена закрити свої зимові курорти і закрити кордони для гостей з-за кордону.

Намагаючись відновити туристичний сектор, уряд заявило, що планує знову відкритися для іноземних туристів з 1 липня.

Влади розробили трьохетапний "антикризовий" план, який включає маркетингову кампанію, покликану просувати Грузію як "безпечний напрямок".

Наступний етап дозволить здійснювати внутрішні поїздки в спеціальних "безпечних" туристичних зонах, а останній етап передбачає відкриття кордонів та відновлення низки рейсів.

Єгипет

Туризм приносить Єгипту близько $1 млрд щомісяця, тому ефект від обмежень, введених за пандемії, був дуже серйозним.

Уряд призупинило пасажирські рейси ще в березні, всі готелі, ресторани і кафе було закрито, і вночі було введено комендантську годину.

Зараз ці заходи послаблюють: готелі, що відповідають певним вимогам, таким як наявність клініки з постійно присутнім лікарем, отримують дозвіл на відкриття для місцевих туристів.

Однак комендантську годину з 8 вечора і до 5 годин ранку все ще діє, а уряд зобов'язав усіх носити маски в громадських місцях та громадському транспорті.

Незважаючи на те що поки міжнародне авіасполучення за винятком декількох маршрутів ще відновлено, представник кабінету міністрів Надер Саад нещодавно заявив, що процес може початися в червні і липні.

Великобританія

Поки інші країни послаблює обмеження на поїздки і намагаються повернути туристів, Великобританія, навпаки, вводить більш суворі правила.

Незважаючи на те, що раніше вона відмовлялася від обов'язкового карантину для туристів, уряд нещодавно оголосив, що з 8 червня все прибувають будуть зобов'язані самостійно ізолювати себе на термін до 14 днів.

Згідно з новими правилами все прибувають повинні вказати адресу, за якою вони будуть знаходитися в карантині. Тим, хто порушить правила, загрожує штраф до $1218.

Дане рішення, яке буде повторно розглядатися кожні три тижні, зруйнував усі надії на порятунок туристичної галузі.

Передбачається, що цей крок може змусити авіакомпанії відмовитися від відновлення рейсів незабаром. У той же час влада попередила, що у жителів Великобританії цим літом мало шансів виїхати за кордон.

Об'єднані Арабські Емірати

Коли в березні ОАЕ, що складаються з семи еміратів, закрили свої кордони, введені обмеження стосувалися скасування туристичної візи і заборони на рейси з країни.

Також було оголошено загальнонаціональний комендантську годину в нічний час доби. А емірат Дубаї оголосив 24-годинний режим карантину, що означало, що його жителі повинні були подати заяву в поліцію, щоб їм дозволили покинути свої будинки.

Сьогодні влада еміратів планомірно послаблюють ці обмеження.

В останні кілька тижнів для обмеженої кількості внутрішніх туристів вже почали відкриватися готелі.

У Дубаї гості міста повинні завжди бути в масках і можуть зареєструватися лише через добу з моменту реєстрації попереднього клієнта.

В Абу-Дабі маски для туристів також обов'язкові, а всі працівники, які повертаються додому, повинні здати тести на Covid-19.

Також влада дозволили за умови дотримання суворих правил санітарії та соціальної ізоляції відкритися деяких торгових центрах і ресторанах в Дубаї, Абу-Дабі і Шарджі. У парках Дубая і на пляжах готелю дозволено перебувати групам до п'яти осіб.

Авіакомпанії Etihad, Emirates, Flydubai і Air Arabia заявили, що в найближчі тижні відновлять рейси.

України в списку CNN не виявилося. До того ж матеріал видання був опублікований дещо раніше, ніж з Києва надійшла інформація про можливе відкриття кордонів для жителів інших країн.

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 9 червня, повідомив, що зараз українське зовнішньополітичне відомство веде переговори з Азербайджаном, Болгарією, Грузією, Туреччиною і Кіпром про відновлення авіасполучення.

"Україна розглядає питання першочергового відкриття авіасполучення з тими країнами, де, окрім контрольованої епідемічної ситуації, вже діє регулярне авіасполучення, а також відсутні обмеження на в'їзд громадян України. Ми активно продовжуємо опрацьовувати відповідні питання на двосторонньому рівні, і зараз є позитивні сигнали, що дозволяють очікувати відновлення авіасполучення з Азербайджаном, Болгарією, Грузією, Туреччиною і Кіпром. Наші дипломати перебувають в активному переговорному процесі ще з цілою низкою держав, і по мірі прогресу ми обов'язково будемо інформувати суспільство", - сказав чиновник.

Єнін також запевнив журналістів, що МЗС вивчає зарубіжний досвід і консультується з іноземними партнерами щодо поступового відновлення авіаційного сполучення.

"Ми, безумовно, розраховуємо, що країни, які скасували регулярне авіасполучення, поступово будуть його відкривати, почавши насамперед з внутрішніх рейсів. Також країни поступово будуть знімати обмеження для категорій громадян, яким дозволяється в'їзд в країну. В ЄС це буде стосуватися насамперед громадян ЄС", - додав заступник міністра.

    Реклама на dsnews.ua