• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Канада не буде відмовлятися від вакцини AstraZeneca, яку "забракували" в Європі

В уряді Канади не вбачають ризиків у застосуванні антикоронавірусної вакцини AstraZeneca, використання якої вже призупинила низка європейських країн

Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції у Монреалі заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, інформує "ДС".

"Департамент охорони здоров’я Канади, наші експерти та науковці приділяють дуже багато часу, аби гарантувати безпечність та ефективність усіх вакцин, затверджених у Канаді. Найкращою вакциною є та, яку ви можете найшвидше отримати. Саме так ми зможемо пройти крізь це якнайшвидше та якнайбезпечніше", — прокоментував Трюдо небажання окремих канадців робити щеплення вакциною AstraZeneca.

Він додав, що канадські фахівці ретельно стежать за тим, "що відбувається із конкретною партією вакцини, яку використовують у Європі". За словами Трюдо, жодна доза вакцини AstraZeneca, яка використовується в Канаді, не надійшла з тієї ж партії, пише Укрінформ.

Також премʼєр повідомив, що його 72-річна мати Маргарет Трюдо зробила щеплення проти COVID-19. Він наголосив, що й сам охоче вакцинується, але не випереджатиме свою чергу. 

Зауважимо, що вся вакцина розробки AstraZeneca, яка використовується в Канаді, була виготовлена в Індії за ліцензійною угодою під назвою Covishield. Канада закупила 2 млн доз цього препарату.

Як писала "ДС", низка країн призупинили використання COVID-вакцини через повідомлення про можливі побічні наслідки виникнення тромбів.

У Європейському агентстві з лікарських засобів заявили, що проведені дослідження не виявили жодних ознак, які вказували б на підвищені ризики виникнення тромбів у крові пацієнтів, вакцинованих препаратом проти COVID-19 виробництва Oxford/AstraZeneca. У ВООЗ рекомендують продовжити її застосування, поки йде розслідування причин виникнення тромбозу в деяких вакцинованих.

Тим часом виробник AstraZeneca Plc запевнив, що огляд даних стосовно безпеки людей, щеплених вакциною COVID-19, не показав жодних доказів підвищеного ризику утворення тромбів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua