• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Канада не визнала вибори у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Уряд Канади відмовився визнавати підсумки президентських виборів, які пройшли у Білорусі 9 серпня, і закликав провести нові

Про це йдеться в заяві глави канадського МЗС Франсуа-Філіпа Шампаня, інформує "ДС".

"Ми не визнаємо результати цих сфальсифікованих виборів і закликаємо провести вільні й справедливі вибори", — сказав він. Шампань також зазначив, що Оттава засуджує розгін мирних демонстрацій в Білорусі.

Глава МЗС Канади заявив про підтримку опозиційного кандидата Світлани Тихановської, яка, за даними ЦВК Білорусі, програла де-факто президенту Олександру Лукашенку.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua