• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Канцлер Австрії схвалив пропозицію запросити на саміт ЄС Росію

Канцлер Австрії Себастіан Курц підтримує німецько-французьку пропозицію про відновлення зустрічей на найвищому рівні між Євросоюзом та Росією

Себастіан Курц
Себастіан Курц
Реклама на dsnews.ua

Про це Курц сказав, прибувши на саміт лідерів ЄС в Брюсселі у четвер, 24 червня, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Я дуже радий, що нарешті є рух у напрямку діалогу з Росією. Деякий час тому відбувся саміт Байдена з Путіним. Тоді я не тільки привітав цей саміт, але також вимагав, що повинна відбутися розмова між Євросоюзом та Росією. Ми ближчі до Росії, географічно ближчі, ніж США, ми не можемо обмежитися тим, щоб спостерігати, як Росія і США ведуть діалог", — вважає канцлер Австрії.

За його словами, багато тем, такі як Україна та інші, стосуються Євросоюзу більше, ніж США.

Курц також сказав, що окремі лідери ЄС, такі як Ангела Меркель та Еммануель Макрон, регулярно мають прямі контакти з Путіним, у цьому зв’язку він вважає можливим прямий діалог всього ЄС із російським президентом.

"Ми, Австрія, вимагали, аби такий контакт був. Канцлерка Німеччини зробила це також, і деякі теж. Я радий, що зараз у цьому напрямку відбувається рух… На наш погляд, ми потребуємо, поруч з реакцією на порушення міжнародного права, поруч з реакцією на порушення прав людини, діалогу. Коли врешті до цього дійде, це буде добре", — додав очільник австрійського уряду.

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Крім того, вона планує виробити єдині механізми відповіді на політику Москви.

У Кремлі відповіли на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про встановлення діалогу між Європейським союзом і Росією. "Ініціативу оцінюємо позитивно. Президент Путін є прихильником створення механізму діалогу та контактів між Брюсселем і Москвою", — зазначив прессекретар господаря Кремля Дмитро Пєсков.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua