• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Казахстан скасував смертну кару

Реклама на dsnews.ua

В суботу, 2 січня, глава Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон, що скасовує смертну кару в країні

Про це йдеться в повідомленні DW, передає "ДС".

Даний закон ратифікує Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямований на скасування смертної кари.

Генасамблея ООН прийняла його 15 грудня 1989 року. Казахстан приєднався до протоколу у вересні 2020 року з одним застереженням, яке робить можливим застосування смертної кари у воєнний час після визнання винним у скоєнні особливо тяжких злочинів військового характеру.

Страти в країні припинили з 2003 року указом президента. Однак суди продовжували засуджувати засуджених до смертної кари у виняткових обставинах, в тому числі за злочини, що кваліфікуються як терористичні акти.

При цьому засуджені до страти відбували довічне увʼязнення. У разі скасування мораторію їх могли стратити. Один з останніх таких вироків винесли в 2016 році щодо Руслана Кулекбаєва. Його визнали винним у скоєнні теракту в Алма-Ати: він відкрив стрілянину по поліцейським у центрі міста, в результаті якої загинули 10 осіб. Чоловік відбуває довічне увʼязнення.

При цьому 17 статей Кримінального кодексу країни передбачають в якості покарання смертну кару.

Нагадаємо, в кінці листопада 2020 року парламент Казахстану взяв у роботу законопроект про скасування смертної кари. У країні офіційно розпочався процес скасування смертної кари.

Додамо, що у жовтні 2020 року вперше за 70 років смертну кару присудили у США — це викликало обурення у Євросоюзі. Крім того, у серпні в ООН повідомляли про запровадження смертної кари окупаційно владою "ДНР".

    Реклама на dsnews.ua