• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Китай збирається стати першою країною, що досліджувала темну сторону Місяця

Реклама на dsnews.ua
Китайський космічний апарат вперше в історії приземлиться на темній стороні Місяця

Запуск повинен відбутися 7 грудня о 20:30 за київським часом з космодрому Сичан на південному заході провінції Сичуань, повідомляє "ДС" з посиланням на The Guardian.

У перший тиждень січня посадкового модуля chang'e 4 належить висадитися в ударному кратері Кишеню, розташованому в басейні Південний полюс-Ейткен. "Це дійсно важливе місце для дослідження Місяця. Ударний кратер пробив велику дірку в місячній корі і, можливо, в місячної мантії", - зазначила дослідниця Місяця Кетрін Джой з Манчестерського університету.

І сам посадковий апарат, і луноход напхані безліччю наукового обладнання. Частина з них буде вивчати грунт і надра Місяця, частина - аналізувати сонячний вітер.

Крім того, chang'e доставить на Місяць капсулу із замкнутою біологічної екосистемою - насінням картоплі і гірчиці, а також личинками шовкопряда. Рослини будуть виробляти кисень, а гусениці - вуглекислий газ. Вчені хочуть перевірити, наскільки добре будуть розвиватися рослини при слабкій місячної гравітації.

"Місячна програма Китаю надзвичайно амбітна", - говорить Джой. Якщо висадка на темну сторону дійсно вдасться, це стане величезним досягненням.

Нагадаємо, раніше "ДС" писала, що дослідницький зонд InSight досяг поверхні Марса.

    Реклама на dsnews.ua