• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Конфлікт в Карабасі: Пашинян заявив, що підписати пакт з Азербайджаном його змусила армія

Реклама на dsnews.ua

Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що вирішив підписати угоду про припинення вогню у Нагірному Карабаху під тиском армії

Слова Пашиняна цитує Reuters, передає "ДС".

Водночас, у прямому ефірі на своїй сторінці у Facebook Пашинян заявив, що «це рішення прийняте на основі глибинного аналізу і виходячи з оцінок найбільш обізнаних з воєнною ситуацією осіб».

Нагадаємо, премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян ввечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії та Азербайджану документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

"Я ухвалив дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я ухвалив це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації та оцінки людей, які найкраще її знають. Також засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім найближчими днями", — сказав Пашинян.

Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистоянню з Вірменією прийшов кінець". Водночас він заявив, що миротворчу місію в регіоні здійснюватимуть спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль декількох населених пунктів у Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту у Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися до будівлі уряду країни.

    Реклама на dsnews.ua