• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Конфлікт в Карабасі: в Нідерландах вимагають від ЄС покарати санкціями Алієва

Реклама на dsnews.ua

Парламент Нідерландів закликав уряд країни на рівні Євросоюзу виступити з пропозицією запровадити санкції проти президента Азербайджану Ільхама Алієва та його сімʼї

 Відповідне рішення було прийнято на пленарному засіданні 17 листопада, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Палата представників закликає уряд виступити в Європейському союзі за введення санкцій, орієнтованих проти президента Азербайджану Ільхама Алієва, його родичів, ключових фігур азербайджанського наступу і сирійських бойовиків, розгорнутих Туреччиною в Нагірному Карабасі", — йдеться в затвердженій резолюції.

Нідерландські депутати також затвердили ще одну резолюцію, в якій зазначається, що останній спалах насильства в Нагірному Карабасі "був ініційований Азербайджаном за підтримки Туреччини".

"Парламент закликає уряд застосовувати індивідуальні санкції проти тих, хто несе відповідальність за це насильство як в Азербайджані, так і в Туреччині", — йдеться в документі.

Алієв в середу прокоментував дії нідерландського парламенту, однак, говорив так, ніби Нідерланди вже ввели санкції проти нього, хоча таке рішення може прийняти тільки уряд країни, а не депутати.

"Парламент Нідерландів, на жаль, прийняв рішення про санкції проти Азербайджану, а також Туреччини. Мій помічник повідомив, що в ході обговорень глава МЗС Нідерландів виступив з більш збалансованим підходом. Але парламент прийняв таке незбалансоване і несправедливе рішення, і це, звичайно ж, не сприятиме тіснішим відносинам між нашими країнами", — сказав президент Азербайджану, приймаючи нового нідерландського посла в Баку Паулін Ейзема.

Нагадаємо, 9 листопада Єреван, Баку і Москва уклали тристоронню угоду про припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху. Це викликало хвилю протестів. Зокрема, в Єревані мітингувальники штурмували урядові будівлі та парламент.

10 листопада в Вірменію прибули російські військовослужбовці підрозділів 15-ї миротворчої бригади.

Вірмени масово покидають Нагірний Карабах, спалюючи свої будинки.

    Реклама на dsnews.ua