• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Користі більше, ніж шкоди: в ВООЗ розповіли, чи вакцинуватися AstraZeneca

Користь вакцини від коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca перевищує негативні дані про неї, тому використання рекомендується продовжити, попри рішення низки європейських країн призупинити вакцинацію цим препаратом

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила представник Всесвітньої організації охорони здоровʼя Маргарет Харріс, посилаючись на позицію Комісії європейських медичних агентств по спостереженню й оцінці ризиків, під час брифінгу 12 березня, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За її словами, позиція Комісії полягає у тому, що користь вакцини продовжує перевищувати ризики.

"Вакцина може продовжувати використовуватися, поки йде розслідування причин виникнення тромбозу. У нас також є місцевий Консультативний комітет ВООЗ з безпеки вакцин, який розглядає безпеку всіх вакцин. Вони вивчають цей сигнал", — сказала Харріс, підкресливши, що комітет зараз оцінює повідомлення про AstraZeneca.

При цьому вона пообіцяла згодом повідомити "повне розуміння рішення комітету".

Також Харріс розповіла, що наразі ретельно вивчаються причина і наслідок появи випадків тромбозу, оскільки поки незрозуміло, чи очікувалася подібна реакція організму на щеплення, і як вона повʼязана саме з цією вакциною.

Нагадаємо, 11 березня Данія призупинила вакцинацію від COVID-19 препаратом компанії AstraZeneca через випадки утворення тромбів після щеплень. Аналогічні рішення прийняли і уряди Італії, Норвегії та Ісландії. Після цього уряд Таїланду скасував заплановану з 12 березня вакцинацію проти коронавірусу препаратом АstraZeneca. В Євросоюзі спростували важкі побічні ефекти від COVID-вакцини AstraZeneca

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua