• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Косово створює армію

Реклама на dsnews.ua
Косово незабаром обзаведеться своєю армією, що підтверджується трьома законопроектами

Відповідні законопроекти були схвалені на засіданні уряду Косово, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Зокрема, були схвалені проекти законів про Силах безпеки в Косово, Службі безпеки україни та Міністерстві оборони. Жодного голосу не було проти, але в засіданні не брали участь міністри, які представляють сербську громаду.

"На момент створення сприятливих політичних обставин назва цих сил буде змінено через конституційні зміни", - заявив на засіданні уряду міністр оборони Рустем Беріша.

Прем'єр-міністр Косово Рамуш Харадінай після засідання сказав, що уряд ухвалив рішення про створення власних сил оборони, Армії Косово, відповідно до повноважень суверенної держави Косово.

Він зазначив, що прийшов час для цього, і додав, що консультації з цього питання з міжнародними партнерами тривають.

Тепер законопроект буде переданий на розгляд у парламент, після чого у разі прийняття він піде на підпис президенту країни.

Харадінай закликав уряди країн НАТО підтримати рішення уряду Косово, а депутатів проголосувати за закони.

Разом з тим президент Косово Хашим Тачі на прес-конференції перед початком засідання уряду, відповідаючи на запитання журналіста, сказав, що не знав про цю ініціативу і зазначив, що зараз не час для чогось подібного.

Він зазначив, що цей процес має бути відкритим і погодженим з НАТО.

"Одноосібні дії ведуть до ізоляції, а скоординовані відкривають безпечний шлях до розвитку і зміцнення", - сказав він.

Нагадаємо, трансформація Сил безпеки Косова в Збройні сили шляхом юридичних, а не конституційних змін, суперечить позиції міжнародних партнерів, і така спроба президента Косово в 2017 році зазнала серйозної критики.

Конституційні зміни також потребують підтримки сербських депутатів, якій поки що не існує через їх протидії формуванню армії в Косово.

Як повідомляла "ДС", Європарламент підтримав рішення про початок переговорів з ЄС щодо скасування віз для громадян Косово.

    Реклама на dsnews.ua