• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Країни G7 введуть податки для Google, Apple та Ко

Міністри фінансів країн "Великої сімки" (G7) домовилися про введення мінімального глобального корпоративного податку в розмірі не менше 15%. Зокрема, для таких транснаціональних компаній, як Google, Apple, Amazon та інших

G7
G7
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

Компанії платитимуть більше на ринках, де вони продають товари й послуги.

Водночас видання підкреслює, що ця угода не чітко визначає, на який саме бізнес поширюватимуться правила, маючи на увазі тільки "найбільші і найвигідніші ТНК".

Зазначається, що спочатку потрібно буде дійти до більш широкої згоди на засіданні G20, яке включає низку країн із економікою, що розвивається. Їхня зустріч має відбутися в наступному місяці у Венеції.

"Багаті країни роками намагаються домовитися про спосіб отримання великих доходів від великих транснаціональних компаній, таких як Google, Amazon і Facebook, що часто заробляють прибуток у юрисдикціях, де вони платять мало або взагалі не платять податків", – йдеться в матеріалі.

Відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена запропонувала мінімальну ставку податку для ТНК в розмірі 15%, що перевищує рівень у таких країнах, як Ірландія, але водночас нижча найнижчого рівня в G7. Рішення схвалили також Франція і Німеччина. Хоча підкреслюється, нібито французький міністр фінансів Бруно Ле Мер заявив, що боротиметься за вищу мінімальну ставку корпоративного податку, а 15% він назвав тільки "відправною точкою".

"Компанії більше не зможуть ухилятися від податкових зобовʼязань, розміщуючи свої доходи в країнах із найменшим податком", – висловив солідарність і міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц.

Нагадаємо, 3 червня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт №4184 про так званий "податок на Google". Він передбачає введення податку з продажів електронних послуг.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua