• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кремль може використати Білорусь як військовий плацдарм, — розвідка Естонії

Рівень військової інтеграції Росії та Білорусі дозволяє говорити про те, що остання фактично перетворилася на російський військовий округ

Прапори Росії і Білорусі
Прапори Росії і Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в доповіді розвідки Естонії, передає "ДС".

Зокрема, в документі йдеться, що незважаючи на політичні та економічні розбіжності, Союзна держава Росії та Білорусі істотно просунулася у військовій інтеграції.

При цьому зі своїм географічним розташуванням Білорусь залишається необхідним буфером для Росії, а західний кордон додає глибини цього стратегічному напрямку. Естонська розвідка вважає, що у випадку війни чи кризи Росія може використати Білорусь як плацдарм для розгортання військ. А також заблокувати доступ НАТО до Сувалкського коридора, що впливає на повітряний простір Польщі та країн Балтії.

Російські та білоруські збройні сили дуже схожі з точки зору організаційно-командної структури. Також наголошується, що велика кількість нинішніх високопоставлених білоруських офіцерів народилися за межами Білорусі і опинилися в армії, оскільки служили в Білоруському військовому окрузі до розпаду СРСР.

Розвідка Естонії зазначає, що білоруські офіцери отримали освіту в радянській і російській армії, і, отже, вони поділяють схоже сприйняття загрози і фундаментальне розуміння бойового та оперативного мистецтва з російськими офіцерами.

Нагадаємо, раніше зовнішня розвідка Естонії заявляла, що не дивлячись на пандемію коронавірусу, Росія готується до масштабного конфлікту з НАТО. У минулому році Російська Федерація продовжила формування нових дивізій, а також модернізацію та розгортання ракетних озброєнь на західному напрямку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua