• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Кремлівський Calexit. Американців лякають "Каліфорнійської народною республікою"

Окремі особи посягають на цілісність союзу після виборів
Фото: aqha.com
Фото: aqha.com
Реклама на dsnews.ua

Нинішні президентські вибори в США здивували не тільки Трампом, але і рядом інших речей. Зокрема, стало відомо, що у Каліфорнії зріють паростки сепаратизму. Деякий час тому в цьому штаті зародилася ідея здобуття незалежності. Досі її автори, скажімо, перебували в сплячці. І активізувалися після перемоги Трампа. Є такий сайт - YesCalifornia. 9 листопада на ньому, а також у соцмережах стартувала ініціатива Calexit. Автори прямо зазначають, що надихнулися голосуванням британців за вихід з Євросоюзу, що отримав назву Brexit. 9 листопада ввечері біля Капітолію прогулювався десяток демонстрантів з плакатом "Каліфорнія - нація, а не штат". Ну, і крім того, вже відомо, що сепаратисти хочуть провести відповідний референдум в 2019 році.

Чим же вони пояснюють мету Calexit. Головний посил: Каліфорнія з населенням 39 млн чоловік - дуже багатий, технологічно просунутий і ресурсно штат, який віддає величезні кошти у федеральний бюджет, а назад отримує набагато менше. Мовляв, в Каліфорнії є хороші університети, але найгірші школи в США. Повно бомжів і бідних. З-за "спонсорування" військового бюджету та інших "хотілок" Вашингтона до Каліфорнії високі податки, і їх дуже багато. Сепаратисти хочуть, наприклад, взяти під свій контроль ресурси (нафта, вугілля тощо), 46% яких належать федеральному уряду. І всі отримані доходи, заманюють вони будуть належати суто калифорнийцам. Мало того, Каліфорнія стане великим міжнародним гравцем, адже економіка займає шосте місце у світі. У разі Calexit топ провідних економік виглядав би так: США без Каліфорнії, Китай, Японія, Німеччина, Великобританія, Каліфорнія.

Насправді нічого нового прихильники Calexit не донесли громадськості. На обличчя всі ознаки моделі "ЛДНР" або канула в лету "Новоросії" - прояв локального "русского мира" на Донбасі. Хоча, враховуючи міф "Донбас годує всю країну", Каліфорнія виглядає в рази успішніше економічно і цивілізаційно. Тому цей сценарій навіть більше нагадує іспанську Каталонію, яка так само тисне на те, що віддає купу коштів до бюджету країни, а від Мадрида отримує шиш. Правда сепаратизм, він і в Африці сепаратизм.

"ЛДНР" згадані неспроста. Завіса відкривається, якщо знати хто стоїть на чолі каліфорнійського сепаратизму. Ось тут і починається найцікавіше. Засновником YesCalifornia є колишній вчитель англійської мови в Росії Луїс Марінеллі. Віце-президентом організації є Маркус Руїс Еванс.

Останній брав участь у недавньому мітингу під Капітолієм, скандуючи "Чого ми хочемо? Calexit! Коли ми хочемо цього? Зараз!". Аргументуючи необхідність відділення штату, він заявив: "Відносини між Каліфорнією і федеральною системою просто не працюють".

Підтримав незалежність Каліфорнії і великий бізнесмен із Силіконової Долини - співзасновник компані Hyperloop Шервін Пишевар, який опублікував 25-сторінковий документ з викладенням процесу виходу. Всі вони тиснули на те, що не зможуть перебувати в одній країні з Трампом. Краще, мовляв, стати незалежними.

Але ріднить їх насправді зв'язок з Росією. Так, Марінеллі у жовтні приїжджав в Росію для пошуків офісу для відкриття "консульства" Каліфорнії. Вибір припав на Єкатеринбург. А ще раніше - у 2013 році - YesCalifornia відкрила своє представництво в Шанхаї. Правда нагадує "консульства ДНР" в Чехії?

Реклама на dsnews.ua

Права рука Марінеллі - Еванс раніше заявляв, що Путін - "найяскравіший представник сильних світу цього і став мішенню для нападок з боку американського уряду тому, що влада Сполучених Штатів не можуть його контролювати". "Якщо Америка не може когось або щось контролювати, то вона прагне це знищити, - стверджував "істинний патріот своєї країни. - Але у неї нічого не вийде. Світова сила зростає. Ця міць у Росії і Путіна. Америці це не подобається, тому що вона хоче, щоб вся сила належала їй".

"Вляпався" в "русский мир" і Пишевар, який не так давно обіцяв побудувати в Росії новий Шовковий шлях, який пройде через всю Росію і буде використовуватися для доставки вантажів з Китаю до Європи.

"Наш довгостроковий план полягає в тому, щоб взаємодіяти з Росією у будівництві нового Шовкового шляху: вантажного Hyperloop (надшвидкісний вакуумний потяг, придуманий Маском в 2013 році), який буде доставляти контейнери з Китаю в Європу за день. Hyperloop може значно поліпшити життя 16 млн осіб в московському регіоні, значно скоротивши час, який вони витрачають на переміщення", - сказав він. Путін підтримав бізнесмена, як і РЖД.

Красномовним, просто-таки кричить про ниточці з РФ, до речі, є і заява на сайті Calexit від 29 липня, в якому засуджується заборону російської збірної на участь в Олімпійських іграх в Бразилії. "Ці зусилля мають чітке геополітичне підґрунтя, яке смердить лицемірством і упередженням проти самої Російської Федерації, і, отже, підриває саму природу Олімпійських ігор - відставити політичні розбіжності і об'єднатися у мирному змаганні", - йдеться в повідомленні.

От і все. Тепер зрозуміло, звідки ростуть ноги у каліфорнійського сепаратизму. Правда виразно YesCalifornia не призведе до появи нової держави на карті світу. Такий сценарій в Штатах неможливий. Але ось попсувати кров і Трампу, і демократам цей проект може.

Новоспеченого президента загрозою сепаратизму Кремль буде схиляти до співробітництва, яке, як би не тішилися апологети "русского мира" нереалістично. Просто тому, що Трамп буде залежний від республіканців, багато з яких не приховують своєї неприязні. Задавати ритм мільярдер не має можливості.

Демократи. Каліфорнія - це їх штат, до того ж з найбільшим числом виборців - 55. Там навіть республіканці, якщо так можна виразитися, більш демократичні, ніж деякі "осли". Наприклад, колишній губернатор "Залізний Арні" виступив категорично проти Трампа і підтримував губернатора Огайо Касика. Але той факт, що в штаті демократів тліє іскра сепаратизму має передумови завдати серйозної шкоди репутації демократів і навіть змінити політичну карту цього штату.

    Реклама на dsnews.ua