• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Криваві протести в Зімбабве: Президент Мнангагва попросив у Путіна грошей

Реклама на dsnews.ua
Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва закликав Москву надати кредити його країні, де зараз проходять масові протести

Про це Мнангагва заявив в інтерв'ю "РІА Новини" під час візиту до Москви, передає "ДС".

Він запросив російські компанії обговорити інвестиції в нафтогазові проекти в Зімбабве, а також в енергетичний сектор.

Варто відзначити, що російське підприємство "Алроса", що спеціалізується на видобутку і продажу алмазів, у понеділок, 14 січня, оголосив про плани повернутися в Зімбабве для розвитку нових гірничодобувних підприємств за підтримки уряду.

Візит Манангагвы в РФ був запланований до початку протестів в Зімбабве. Він також планує відвідати Казахстан, Білорусь і Азербайджан, перш ніж вилетіти в Давос, щоб залучити інвестиції.

Як повідомляє Bloomberg, в Зімбабве протести поширилися зі столиці Хараре у велике місто Булавайо і ще кілька невеликих міст. Їх спровокувало рішення уряду збільшити податки на паливо, зробивши його найдорожчим у світі.

Протести супроводжуються зіткненнями. Так, 13 демонстрантів отримали вогнепальні поранення, а, за даними місцевих ЗМІ, кількість постраждалих зросла до 24. Крім того, повідомляється про п'ятьох загиблих.

Влада також наказали інтернет-провайдерів обмежити доступ до соціальних мереж, включаючи WhatsApp.

Нагадаємо, зімбабвійські лікарі продовжують страйк вже місяць. Так у державних лікарнях Зімбабве не вистачає ліків, і їх покупці залежать від пацієнтів. Аптеки перестали приймати страхові поліси на купівлі і вимагають оплату в доларах. З тією ж вимогою до влади виступили педагоги.

    Реклама на dsnews.ua