• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кулеба не підтвердив, що внаслідок вибуху в порту Бейрута на вантажних суднах постраждали українці

За даними Міністерства закордонних справ України, інформація про постраждалих українців на борту двох вантажних суден у порту Бейрута поки не підтверджується

Про це заявив сьогодні на брифінгу очільник МОЗ Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Була інформація, що на двох вантажних суднах, які прибули з України в порт Бейрута, перебували громадяни України, але наразі ця інформація не підтверджується. За нашими даними, екіпаж цих кораблів складався виключно з іноземців", — сказав міністр.

Як повідомляла "ДС", увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Станом на вечір 5 серпня кількість жертв сягнула 135, поранення отримали щонайменше 5 тисяч людей.

За попередніми розрахунками, сила вибуху дорівнювала детонації 1500 тонн тротилу.

За даними МВС та Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала пожежа в районі складу, де зберігалися тонни аміачної селітри. Згодом зʼявилася інформація, що нітрати, які здетонували в порту, були конфісковані у 2014 році із судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

У посольстві України в Лівані увечері 5 серпня заявляли, що, за попередніми даними, внаслідок вибухів постраждали кілька українців, але серйозних травм у них немає. 

    Реклама на dsnews.ua