• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кваснєвський: Справи проти Порошенка - це політичний реванш у стилі Януковича

Реклама на dsnews.ua
Політичні переслідування проти п'ятого Президента Петра Порошенка та інших опозиціонерів, волонтерів та активістів дуже нагадують часи Януковича і точно не сприяють європейської інтеграції України

Про це повідомив колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу", передає "ДС".

"Ідея політичного реваншу досить сильна серед деяких українських політиків. Вона неправильна, небезпечна, але це, на мій погляд, пояснює, чому йде такий процес ", - вважає Кваснєвський.

Як відомо, співголови моніторингової місії Європейського парламенту Пет Кокс і Олександр Кваснєвський 1 липня, в день засідання Печерського суду по справі Порошенко оприлюднили заяву проти політичних переслідувань в Україні.

"Ми з Коксом вирішили написати нашу заяву, тому що знаємо, як було в 12 - 14 роках під час президентства Януковича. Ми тоді від імені Європарламенту приїхали в Україну, щоб допомогти домовитися з ЄС підписати Угоду про асоціацію і вирішити головну проблему політичних в'язнів, політиків, які були тоді у в'язниці. І звичайно для Євросоюзу, Європейського парламенту було абсолютно неприйнятно, що країна, яка прагне бути разом з Європою, порушує основні принципи ЄС - право, закони, незалежні суди, а не політичний вплив на правосуддя ", - нагадав екс-президент Польщі.

"Ми все-таки думали, що повернутися до цих часів 12-14 років буде неможливо. На жаль, ми бачимо, що це зараз відбувається ", - застерігає Кваснєвський.

"Коли ми написали цю заяву з Коксом, ми, звичайно, мали на увазі не тільки Петра Порошенка. Ми думали про всіх, хто сьогодні став жертвами системи політичного тиску на правосуддя, на суди, на суддів, на всю судову процедуру ", - підкреслив Олександр Кваснєвський.

Він також зазначив, що для Порошенка цю заяву було сюрпризом. "Ми не говорили про це. Однак наша позиція не була сюрпризом, адже ще рік тому вже була перша інформація, що новий президент хоче посадити колишнього президента. Я тоді сказав в інтерв'ю BBC, що це буде великою помилкою. Якщо Україна піде по шляху політичного реваншу - це не буде сприйнято. Це буде політична помилка. І тоді Порошенко сказав під час зустрічі, що він вдячний за мої слова, адже вони показали, як демократичні політики розуміють все, що відбувається в Україні проти колишнього президента ", - розповів Кваснєвський.

Він зазначив, що реакція світу на політичні переслідування в Україні є дуже критичною.

"Звичайно, країни, де головним принципом не тільки політики, але і держави є верховенство закону, Конституція, незалежні суди, через цю історію України будуть сильно критикувати. Президент Зеленський говорить, що Україна хоче бути в межах європейської системи. Вона прагне бути членом ЄС і НАТО. Звичайно, якщо суди не будуть незалежними, якщо влада буде впливати на суди, закони, судову процедури - це суперечить головному принципу ЄС і НАТО. Звичайно, це ускладнить цей процес. Ми в якомусь сенсі повернемося в 12 років, коли Європа сказала: ми підпишемо Угоду про асоціацію з Україною, але якщо буде серйозна реформа судів і не буде політичного впливу ", - застерігає Кваснєвський.

    Реклама на dsnews.ua