• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Квасневський: Справи проти Порошенка - це політичний реванш у стилі Януковича

Реклама на dsnews.ua

Політичні переслідування п'ятого президента Петра Порошенка та інших опозиціонерів, волонтерів та активістів дуже нагадують часи Януковича і точно не сприяють європейській інтеграції України

Про це повідомив колишній президент Польщі Александр Квасневський в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу", передає "ДС".

"Ідея політичного реваншу досить сильна серед деяких українських політиків. Вона неправильна, небезпечна, але це, на мій погляд, пояснює, чому йде такий процес ", - вважає Квасневський.

Як відомо, співголови моніторингової місії Європейського парламенту Пет Кокс і Александр Квасневський 1 липня, в день засідання Печерського суду по справі Порошенка оприлюднили заяву проти політичних переслідувань в Україні.

"Ми з Коксом вирішили написати нашу заяву, тому що знаємо, як було в 2012-20 14 роках під час президентства Януковича. Ми тоді від імені Європарламенту приїхали в Україну, щоб допомогти домовитися з ЄС підписати Угоду про асоціацію і вирішити головну проблему політичних в'язнів, політиків, які були тоді у в'язниці. І, звичайно, для Євросоюзу, Європейського парламенту було абсолютно неприйнятним те, що країна, яка прагне бути разом з Європою, порушує основні принципи ЄС - право, закони, незалежні суди, а не політичний вплив на правосуддя", - нагадав експрезидент Польщі.

"Ми все-таки думали, що повернутися до часів 2012-2014 років буде неможливо. На жаль, ми бачимо, що це зараз відбувається", - застерігає Квасневський.

"Коли ми написали цю заяву з Коксом, ми, звичайно, мали на увазі не тільки Петра Порошенка. Ми думали про всіх, хто сьогодні став жертвами системи політичного тиску на правосуддя, на суди, на суддів, на всю судову процедуру ", - підкреслив Олександр Кваснєвський.

Він також зазначив, що для Порошенка ця заява була сюрпризом. "Ми не говорили про це. Однак наша позиція не була сюрпризом, адже ще рік тому вже була перша інформація, що новий президент хоче посадити колишнього президента. Я тоді сказав в інтерв'ю BBC, що це буде великою помилкою. Якщо Україна піде шляхом політичного реваншу - це не буде сприйнято. Це буде політична помилка. І тоді Порошенко сказав під час зустрічі, що він вдячний за мої слова, адже вони показали, як демократичні політики розуміють все, що відбувається в Україні проти колишнього президента", - розповів Квасневський.

Він зазначив, що реакція світу на політичні переслідування в Україні є дуже критичною.

"Звичайно, країни, де головним принципом не тільки політики, але й держави є верховенство закону, Конституція, незалежні суди, через цю історію України будуть дуже критикувати. Президент Зеленський говорить, що Україна хоче бути в межах європейської системи. Вона прагне бути членом ЄС і НАТО. Звичайно, якщо суди не будуть незалежними, якщо влада буде впливати на суди, закони, судову процедуру - це суперечить головному принципу ЄС і НАТО. Звичайно, це ускладнить цей процес. Ми в певному сенсі повернемося в 2012 рік, коли Європа сказала: ми підпишемо Угоду про асоціацію з Україною, але якщо буде серйозна реформа судів і не буде політичного впливу ", - застерігає Квасневський.

    Реклама на dsnews.ua