• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 39.8
Спецпроєкти

Лідер американської неонацистського угруповання живе в Росії, - The Guarduan (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
У 2018 році в США стало відомо про існування неонацистського угруповання "База" (The Base), сім членів якої були заарештовані минулого тижня ФБР

Троє з них планували влаштувати перестрілку на мітингу прихильників зброї в Річмонді, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

Британська газета з'ясувала, що засновник і лідер угруповання - "Норманнское спис" або "Римський вовк" - є 46-річним американцем італійського походження Рінальдо Наззаро.

Як виявилося, Наззаро живе в Росії і може бути пов'язаний з російською владою.

Журналістам вдалося вийти на слід Наззаро завдяки джерелу в "Базі", який назвав передбачуваний вік лідера угруповання, розповів про його попередній досвід роботи та італійських коренях, розкрив адресу його родичів, національність його дружини та кількість дітей.

Підтвердити частина цих відомостей вдалося завдяки ідеї Наззаро про те, що члени "Бази" повинні не тільки спілкуватися в інтернеті, але й зустрічатися особисто, проходячи бойову підготовку в тренувальних таборах.

У серпні 2019 року антифашистський рух Eugene Antifa зі штату Орегон повідомило, що "База" планує організувати тренувальний табір в сусідньому штаті Вашингтон і що спеціально для цього лідер угруповання купив ділянку землі у віддаленій місцевості в окрузі Стівенс.

Злив цієї інформації привернув увагу журналістів, а потім і поліції. The Guardian з допомогою офіційного запиту отримав доступ до листування шерифа округу Стівенс Бреда Менк'ю з ФРБ і правозахисною організацією "Південний центр правового захисту бідноти", яка допомагає потерпілим від злочинів на ґрунті ненависті та збирає відомості про неонацистів. В одному з листів він згадав, що "База" придбала ділянку землі в сусідньому окрузі Феррі.

База даних про реєстрацію власності показала, що в грудні 2018 року компанія Base Global купила в окрузі Феррі 12 гектарів неосвоєної землі за $33 тис. (шериф Менк'ю підтвердив, що це та земля, про яку він писав). В якості адреси Base Global було зазначено поштове відділення в Нью-Джерсі. Але в пов'язаних з операцією податкових документах стояв інший адресу компанії. Він збігався з адресою одного із старших родичів Наззаро, який журналістам The Guardian передало джерело в "Базі".

Розповівши про купівлю землі для тренувального табору неонацистів в окрузі Вашингтон, антифашистський рух Eugene Antifa виклало фото лідера "Бази" і розповів, що він з Нью-Йорка і живе в Росії разом з дружиною і двома дітьми. Як пише The Guardian з посиланням на дані нью-йоркської бази реєстрації шлюбів, Наззаро одружився в 2012 році. За документами, у той час він дійсно жив у Нью-Йорку, на Манхеттені, і мав одну дитину.

Дружина Наззаро - уродженка Росії, розповів джерело The Guardian в "Базі". Журналісти отримав доступ до профілю жінки у "ВКонтакте" (зараз він закритий). Вона вела сторінку під прізвищем чоловіка і публікувала його фото, що збігаються зі знімками в публічному доступі. Журналісти також знайшли рекламне оголошення з фотографією Наззаро - він пропонував уроки англійської в Санкт-Петербурзі. Коли було опубліковано оголошення, не уточнюється, але лідер "Бази" говорив однодумцям, що досі живе в Росії, пише The Guardian.

Крім знімків Наззаро у дорослому віці, виданню вдалося знайти фотографію лідера "Бази" в молодості. Вона була опублікована в 1994 році в студентській газеті приватного католицького університету Вілланова у Пенсільванії. Під фото стояв підпис "Рон Наззаро, третьокурсник, філософія". Це сходиться з даними про те, що Наззаро народився в 1973 році, які The Guardian передав джерело. Людина, який зустрічався з лідером "Бази" особисто, заявив, що людина на фото зі студентської газети схожий на лідера "Бази".

Засновник "Бази" називав себе відставним офіцером розвідки ЦРУ і говорив, що служив в Афганістані і Росії

У 2017 році Наззаро записав кілька відеороликів, присвячених тактиці і стратегії партизанської війни. Вони розміщені на відеохостингу BitChute, який використовують ультраправі, а автор там підписаний як "експерт в галузі оборонних досліджень і колишній офіцер розвідки ЦРУ". Це не єдиний випадок, коли Наззаро заявляв про свою зв'язку з військовими і спецслужбами.

Він говорив членам "Бази", що служив в Афганістані і Росії. Крім того, він очолює компанію Omega Solutions International (OSI). На її сайті, який був видалений після серпня 2019 року, говорилося, що OSI має досвід аналізу розвідданих для урядових установ, військових організацій та приватних компаній, а також доступ до досвідчених фахівців у галузі боротьби з терористами і повстанцями, забезпечення національної безпеки, ведення переговорів по звільненню заручників. OSI має офіційний дозвіл на роботу з урядом США, пише The Guardian.

При цьому видання зазначає, що всі офіси OSI - віртуальні (ситуація, коли одна компанія бере офіс в оренду в іншої компанії). Але адреси у цих офісів OSI досить престижні: це П'ята авеню на Манхеттені і Кей-стріт, одна з головних магістралей Вашингтона.

Навіть деякі з послідовників Наззаро вважають його російським шпигуном

Вивчені The Guardian відомості і опитані виданням джерела говорять про існування стійких підозр проти Наззаро з боку колишніх і нинішніх учасників "Бази". Деякі думають, що він "кріт" і працює або на американський уряд, або на іноземне. Член "Бази" Річард Тобін, заарештований в Нью-Джерсі за підозрою в причетності до атак на синагоги, заявив під час слідства, що вважає лідера угруповання російським шпигуном.

The Guardian зазначає, що у Наззаро не було давніх зв'язків з неонацистським рухом до створення "Бази". За словами джерела видання, всі поручившиеся за Наззаро учасники руху були пов'язані з "Північно-західним фронтом" - неонацистською організацією, прихильники якого виступають за створення незалежної держави представників білої раси на тихоокеанському північно-заході Північної Америки. Засновника цього руху Гарольда Ковингтона теж підозрювали в роботі на спецслужби США.

За словами джерел The Guardian в правоохоронних органах, деякі державні органи (якої країни, не уточнюється) поділяють думку про те, що Рінальдо Наззаро працює на уряд Росії.

    Реклама на dsnews.ua