• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Лідер Каталонії підписав закон про референдум щодо незалежності

Реклама на dsnews.ua
Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав закон про проведення референдуму про незалежність автономного співтовариства від Іспанії, який запланований на 1 жовтня

Про це повідомив глава прес-служби каталонського уряду Жауме Клотен, розмістивши фотографію підписання документа в Twitter, передає "ДС".

Вчора, 6 вересня, каталонський парламент схвалив закон про референдум, який вважають незаконним опозиція в каталонському законодавчому органі, провідні партії Іспанії і уряд країни.

Закон про референдум був прийнятий голосами депутатів двох партій, що володіють абсолютною більшістю в каталонському парламенті (72 депутати із 135). Всього в голосуванні взяли участь 83 депутати. Депутати від Народної партії, Соцпартії Каталонії і центристської партії "Громадяни" залишили зал засідання перед голосуванням.

Довідка

У кінці серпня правляча коаліція Каталонії представила законопроект, який має служити як перехідна Конституція в разі позитивного голосування населення за незалежність від Іспанії. Прихильники відділення Каталонії від Іспанії мають намір провести референдум про незалежність 1 жовтня.

Мадрид вважає референдум неконституційним і обіцяє засудити організаторів плебісциту. 4 вересня прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой звинуватив каталонське уряд у прагненні "обійти всі юридичні процедури" законом, який він пообіцяв негайно оскаржити в судах.

    Реклама на dsnews.ua