• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Лише третина тропічних лісів у світі залишилася недоторканою, — звіт екологів

Фонд тропічних лісів Норвегії заявив, що з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 кв. км тропічних лісів — це більше, ніж площа континентальної Франції

Тропічний ліс
Тропічний ліс
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Rainforest Foundation Norway, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Фонд проаналізував відомості про всі тропічні ліси на планеті, зокрема про те, що з ними відбувалося у 73 країнах з 2002 до 2019 року.

Загалом на Землі було 14,5 млн кв. км тропічних лісів. Наразі лише 36% залишаються повністю вцілілими, приблизно 34% — повністю зникли,30% — занепадають.

За 17 років світ втратив 571 863 кв. км тропічних лісів — це більше ніж площа континентальної Франції. Щороку — ліси площею з Бельгію (приблизно 30 689 кв. км).

Найсильніше потерпає Азія — там залишилося 7% недоторканих тропічних лісів світу. На Амазонці залишаються 72%, з яких 42% — у Бразилії.

Зникнення лісів у фонді пояснюють масовою вирубкою — для виробництва сої, пальмової олії, випасання великої рогатої худоби, видобутку корисних копалин і виготовлення деревини.

"У нас є територія, вдвічі менша за Європу, яка досі залишається повністю недоторканою. Однак тропічні ліси, що залишились, або серйозно пошкоджені, або дедалі більше фрагментовані. Люди рубають колись непрохідні ліси на менші частини, підриваючи їхню здатність накопичувати вуглекислий газ, охолоджувати планету та забезпечувати тваринам середовище для проживання", — йдеться у звіті.

Як писала "ДС", середня річна температура за 2020 рік побила попередній рекорд за 2019-ий, а минуле десятиліття було найспекотнішим на планеті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua