• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Литовський лідер закликав Захід не обманюватися щодо Росії, згадавши Україну

Реклама на dsnews.ua
Західне співтовариство має винести уроки з агресії Росії в Україні та Грузії і не довіряти Кремлю

Про це 11 грудня заявив президент Литви Гітанас Науседа на конференції, організованою Центром східноєвропейських досліджень у великокнязівському палаці, присвяченій обговоренню зовнішньої політики країни, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Delfi уточнює, що він підкреслив, що інвестиції на оборону - це не примха, а "екзистенціальна потреба".

"Вона виникає в оточенні, де Росія не тільки модернізує свої збройні сили, але й не відмовляється від агресивної риторики, ворожих дій. У нашої країни немає вибору, вона повинна серйозно підходити до питання своєї безпеки", - сказав Науседа.

Він нагадав, що Литва вже зараз виконує зобов'язання і виділяє на оборону 2% ВВП. Він сказав, що сподівається, що до 2030 року це буде 2,5% ВВП. І обманювати себе поверхневими розмовами про Росії не можна.

"Ми не повинні обманювати себе поверхневими розмовами про нашому великому сусідові. На жаль, я чую багато таких розмов. Західний світ повинен винести урок як у випадку з Грузією, так і у випадку з Україною. Росія останнім часом стала навіть заперечувати окупацію та анексію країн Балтії у 1940 році. (...) Всі колишні спроби подивитися в очі російському керівництву і займатися самообманом не принесли бажаного результату ", - сказав президент Литви.

За його словами, Росія повернулася спиною до демократії, прав людини, і "залишається довгостроковим викликом для безпеки Литви і всього євроатлантичного простору".

"Ми не змусимо Росію зробити те, чого вона не хоче. Але ми можемо і повинні слідувати прийнятим рішенням - не узаконювати нелегальні дії Росії, вимагати від неї відповідальності та захищати основи нашого існування", - сказав Науседа.

"Стабілізація і нормалізація відносин не може проводитися за рахунок спільних цінностей. Санкції повинні зберігатися, поки Росія докорінно не змінить свою поведінку", - заявив президент Литви.

    Реклама на dsnews.ua