• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Литва на п'ять років заборонила в'їзд відомому російському виконавцю

Реклама на dsnews.ua

Литва на п'ять років заборонила в'їзд в країну російському співаку Філіпу Кіркорову за гастролі в окупованому Російською Федерацією Криму

Про це заявили в Міністерстві внутрішніх справ Литви, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

На прохання Міністерства закордонних справ, відомство внесло Кіркорова в список персон нон грата на наступні 5 років. Заборона на в'їзд вступає в силу з 19 січня.

"Виконавців, які публічно виправдовують окупацію Криму, не потрібно терпіти в жодній демократичній країні. Наша позиція щодо таких виконавців однозначна, тому сумнівів щодо внесення Кіркорова в список небажаних у Литві осіб не виникало", — заявив глава МВС Агне Білотайте.

Напередодні міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс попросив внести громадянина РФ і Болгарії Філіпа Кіркорова в список іноземців, яким заборонено в'їзд в країну, зазначивши, що Кіркоров своїми неодноразовими відвідуваннями Криму "свідомо заперечував територіальну цілісність і суверенітет України й таким чином незаконно виправдовував агресивні дії Російської Федерації".

За словами Ландсбергіса, участь Кіркорова в концертах в Криму "істотно шкодить національній безпеці Литви". Міністр обіцяв, що Литва систематично буде давати оцінку всім особам, яких Росія "намагається використовувати для просування своєї зовнішньої політики і здійснення впливу на жителів Литви".

Дискусії про розширення чорного списку виникли після того, як з'ясувалося, що субсидії на культурні заходи, що не відбулися, були надані литовським компаніям, які планували концерти російських виконавців Філіпа Кіркорова та Михайла Шуфутинського.

Нагадаємо, раніше українська співачка Оля Полякова в аеропорту Дубаї обіймалася з російським виконавцем Філіпом Кіркоровим, який підтримує політику російського керівництва щодо України.

    Реклама на dsnews.ua