• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Литва поновила будівництво стіни на кордоні з Білоруссю

Литва поновила роботи з укладання колючого дроту на кордоні з Білоруссю, аби відгородитися від потоків нелегальних мігрантів

Огорожу встановлять не вздовж усього кордону
Огорожу встановлять не вздовж усього кордону
Реклама на dsnews.ua

Чотириметрову стіну хочуть побудувати за два роки, передає "ДС" з посиланням на LRT.

"Бюджет проекту може скласти 152 млн євро. Йдеться про встановлення фізичного бар'єру на ділянці кордону довжиною 508 кілометрів. Протяжність кордону з Білоруссю — 670 км", — розповіли в Державній прикордонній службі Литви.

Огорожу встановлять не вздовж усього кордону — через особливості ландшафту або наявність водойм.

Висота стіни — 4 м. Її виготовлять з металевої зварної стрижневий сітки, зверху натягнуть колючий дріт. Перед забором також буде додаткова лінія з колючим дротом.

Як писала "ДС", в середині липня Литва звернулася до ООН через збільшення потоку нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Сейм Литви в невідкладному порядку схвалив внесення змін до міграційного законодавства і оголосив збільшення потоку нелегалів "гібридної агресією".

Пізніше офіційний Вільнюс звернувся до Києва з проханням про допомогу через критичну ситуацію на кордоні. 28 липня Кабінет міністрів України прийняв рішення відправити в Литву технічні засоби для облаштування кордону — колючий дріт. Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, це допоможе Литві впоратися з міграційним кризою, спровокованою самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

На початку серпня Литва почала повертати нелегальних мігрантів в Білорусь.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua