• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Литва змінює назву Грузії в офіційних документах

Реклама на dsnews.ua

Литва офіційно змінила назву Грузії на Сакартвело. Проте стару назву, як і раніше, можна використовувати в публічному просторі

Про це повідомив голова Державної комісії з литовської мови Аудріс Антанайтіс, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні Сакартвело є офіційною назвою", — зазначив Антанайтіс.

У грудні минулого року комісія ухвалила рішення виключити з документа, що встановлює офіційні назви держав, слово Gruzija та вписати Sakartvelas.

"Рішення, ухвалене комісією два роки тому, передбачало Сакартвело як другу неофіційну назву країни. Знадобився перехідний період, щоб побачити готовність суспільства прийняти цю назву. Очевидно, що вона надзвичайно швидко прижилася в суспільстві. Я прогнозував 20 років, а вона прижилася за два роки. Це дійсно було несподіваним", — сказав Антанайтіс.

"Ми ухвалили рішення, тому завершуємо процес — Сакартвело стає офіційною, повною назвою", — сказав він, додавши, що це рішення полегшить роботу відомств, яким досі доводилося писати "Gruzija (Sakartvelas)".

Назву "Грузія", як і раніше, можна використовувати в публічному просторі.

Раніше грузинські політики та дипломати неодноразово просили литовських посадовців відмовитися від назви "Грузія", оскільки вона є російською.

Як писала "ДС", очільник керівної партії Грузії "Грузинська мрія", бізнесмен-мільярдер Бідзіна Іванішвілі припиняє політичну діяльність.

    Реклама на dsnews.ua