• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко нагородив сотні силовиків медалями за тортури і побиття білорусів

Реклама на dsnews.ua

Олександр Лукашенко, який є де-факто президентом Білорусі, підписав указ про нагородження співробітників Міністерства внутрішніх справ медалями "За бездоганну службу"

Указ був опублікований на юридичному порталі Білорусі, інформує "ДС".

Указ був підписаний Лукашенко 13 серпня. У тексті зазначено, що працівників МВС нагороджують "за зразкове виконання службових обов'язків" медалями "За бездоганну службу" першого, другого і третього ступеня.

Список нагороджених зайняв 25 сторінок.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня були затримані близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі людей.12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання ще понад тисячу осіб, а 13 — про 700.

Під час спроб розігнати протестуючих, білоруські силовики застосовували сльозогінний газ і світлошумові гранати. Затриманих били і піддавали тортурам. Кілька людей були вбиті.

    Реклама на dsnews.ua