• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Лукашенко погрожує Литві та Латвії втратою транзиту вантажів через Білорусь

Реклама на dsnews.ua

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна може "взятися" за вантажопотік з Литви та Латвії

Про це Лукашенко заявив, вислуховуючи доповідь голови Державного митного комітету Юрія Сенька, передає "ДС" з посиланням на білоруське держагентство БелТА.

"Як ви мені доповідаєте, майже 40% вантажівок в цьому році йдуть з Литви та Латвії. Це величезний обсяг. Якщо ми візьмемося за цей потік, то логістичні пункти Литви недоотримають десь чверть", — сказав Лукашенко.

Самопроголошений президент також заявив, що "Білорусь і Росія зараз обговорюють переорієнтацію білоруських вантажів (нафтопродуктів, калійних добрив та інших товарів) з балтійського напрямку на порт Усть-Луга" в Ленінградську область РФ.

Він поцікавився у Сенька, як митний комітет бачить переорієнтацію цих вантажів і роботу білоруських логістичних центрів в зв'язку з цим.

"У нас створені потужні логістичні центри. Дуже багато послуг, в тому числі для наших суб'єктів господарювання і для суб'єктів країн ЄАЕС, опиняються в тій же Литві. Але, наскільки я поінформований, ці послуги ми можемо надати цим перевізникам в Білорусі", — сказав Лукашенко.

Нагадаємо, посли Білорусі в Польщі і Литві з 5 жовтня відкликаються до Мінська для консультації.

    Реклама на dsnews.ua