• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Лукашенко дозволив "давити" масові заворушення бойовою та спецтехнікою

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон, який дозволяє силовикам застосовувати бойову і спеціальну техніку при припиненні масових заворушень

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, документ вносить зміни до законів, які регулюють діяльність правоохоронних органів і воєнізованих організацій, передає "ДС" з посиланням на БЕЛТА.

Так, закон дозволяє проводити особистий огляд громадян і речей, які є при них, транспортних засобів під час затримання.

Також, відповідно до закону, силовики не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті застосування фізичної сили, спецзасобів, зброї, бойової та спецтехніки, якщо їх застосування "здійснювалося відповідно до вимог законодавчих актів".

"Крім того, органи внутрішніх справ наділяються правом застосовувати бойову і спеціальну техніку при припиненні масових заворушень", — пише видання.

Також співробітникам органів внутрішніх справ дозволено забороняти громадянам здійснювати відеозапис, кіно- та фотозйомки для проведення процесуальних дій, забезпечення громадського порядку, особистої та громадської безпеки; вести звуко- і відеозапис навколишнього оточення, в тому числі громадян, під час виконання службових обов'язків.

Зазначається, що основні положення закону набирають чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Нагадаємо, з серпня 2020 року в Білорусі загострилася ситуація, коли після президентських виборів почалися масові демонстрації проти режиму Лукашенка. При цьому силовики проводили масові затримання і застосовували силу проти демонстрантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua