• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Лукашенко звільнив білоруського посла, який підтримав протестувальників

Реклама на dsnews.ua

Олександр Лукашенко, який де-факто є президентом Білорусі, звільнив посла республіки в Словаччині Ігоря Лещеню

Про це йдеться у повідомленні агентства "БЕЛТА", передає "ДС".

"Ігор Лещеня звільнений з посади надзвичайного і повноважного посла Республіки Білорусь в Словацькій Республіці. Відповідний указ підписав глава держави Олександр Лукашенко", — зазначає агентство.

У МЗС Ігор Лещеня працював з 1994 року. Обіймав різні посади в апараті відомства, працював послом в ряді країн. З 2002 по 2006 роки був помічником президента із зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних питань. Послом у Словаччині був призначений у 2016 році.

Нагадаємо, 16 серпня Ігор Лещеня виступив на підтримку громадян, які вийшли на мирні протести після виборів президента. Він заявив, що, "як і всі білоруси, шокований історіями про тортури і побиття". ВІн також сказав, що солідарний з тими, хто бере участь у мирних акціях протесту, аби їхній голос почули. Пізніше посол написав заяву про відставку.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за де-факто президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради, що покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні.

    Реклама на dsnews.ua