• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Лукашенко в присутності російських пропагандистів позаздрив Порошенку

Виконувач обовʼязків президента Білорусі Олександр Лукашенко розмірковував про свою можливість залишити владу, однак, за його ж словами, йому не вистачає грошей

Олександр Лукашенко і російські пропагандисти
Олександр Лукашенко і російські пропагандисти
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтервʼю російським пропагандистам, інформує "ДС".

"Якби в мене у кишені було кілька мільярдів, то я б вчинив як (Петро) Порошенко. Навряд чи, але так іноді думаю собі. Але в мене цих мільярдів немає", — пожалкував Лукашенко.

Як відомо, пʼятий президент України Петр Порошенко навесні 2019 року програв президентські вибори коміку Володимиру Зеленському у другому турі перегонів. Після цього Порошенко провів до Верховної Ради свою партію "Європейська Солідарність" і сам став народним депутатом.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні. Станом на початок вересня в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту.

    Реклама на dsnews.ua